Wydarzenia

Prawdopodobnie od 2 stycznia większość parkingów w Bochni za darmo

Mirosław CISAK

Prawdopodobnie od 2 stycznia zatrzymywanie się na większości miejsc parkingowych w Bochni będzie darmowe. Jak poinformowano podczas czwartkowej sesji rady miasto do tej pory nie wyłoniło operatora, który miałby pobierać opłaty. Nie wiadomo jak długo będzie utrzymywała się taka sytuacja.

Parkingowi mają umowy do końca tego roku.

- Rozpoczęliśmy w tym momencie rozpoznanie rynku w zakresie wyboru operatora, który zostałby wyłoniony celem przejęcia tego zadania, czyli pobierania opłat od korzystających z parkingów. Nie jestem w stanie powiedzieć jednoznacznie. Prawdopodobnie na 99,9 procent od 2 stycznia parkingi będą nieodpłatne, bo nie przewidziałem zatrudnienia tych byłych parkingowych od 2 stycznia na 2017 rok. Jak skończy się próba wyłonienia wykonawcy, w tej chwili nie powiem. Nie ukrywam, że ostatni wniosek wycofałem, bo nie mogę puścić wniosku w takim zakresie, że nie mam monitoringu nad wpływem środków finansowych do budżetu miasta - powiedział podczas czwartkowej sesji Andrzej Dębiński, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska.

Sprawa związana jest również z opóźnieniami w przygotowaniu uchwał zmieniających system parkowania w Bochni. Przyczyną jest brak ostatecznej wersji studium mobilności miejskiej. Na czwartkową sesję zaplanowano „drugie czytanie uchwały ws. wprowadzenia strefy płatnego parkowania, ustalenia opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłaty abonamentowej dla niektórych użytkowników dróg oraz sposobu pobierania tych opłat”, ale punkt ten ściągnięto z porządku obrad.

Kilka miesięcy temu władze Bochni mówiły, że parkomaty zostaną wprowadzone 1 lipca 2017 r. Teraz mówi się już o 1 stycznia 2018 r.

Opłaty będą pobierane na parkingach zlokalizowanych przy drodze wojewódzkiej, czyli ul. Regis i Rynek.

comments powered by Disqus

Najnowsze