Wydarzenia

23-latek z Bochni niszczył samochody

tim

Bocheńscy policjanci wyjaśnili sprawę uszkodzeń samochodów, jakie od marca zgłaszali mieszkańcy w Bochni. W tej sprawie zarzuty usłyszał 23-latek, który uszkodził w sumie 5 pojazdów, wyrządzając szkody na kwotę blisko 4500 złotych.

Pierwsze dwa zgłoszenia o zniszczeniu pojazdów policja odnotowała w marcu: nieznany sprawca uszkodził lakier w jednym z samochodów zaparkowanych przy ulicy Karosek, a w drugim przebił opony.

Pod koniec czerwca, w ciągu kilku dni doszło do trzech kolejnych przypadków uszkodzenia pojazdów.

- Tym razem sprawca wybrał samochody zaparkowane przy ulicach: Windakiewicza, Krakowskie Przedmieście i Poniatowskiego. Za pomocą kamienia niszczył samochody powodując m.in. uszkodzenia powłoki lakierniczej, wgniecenie metalowego słupka karoserii, a na jednym z nich, rysując kamieniem po karoserii wypisywał wulgaryzmy - wylicza mł. asp. Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Sumę strat, jakie w związku z tymi aktami wandalizmu ponieśli właściciele pojazdów oszacowano na kwotę blisko 4500 złotych.

Z analizy powstałych uszkodzeń i informacji do jakich dotarli policjanci wynikało, że sprawcą tych zniszczeń jest jedna i ta sama osoba. Dzięki współpracy z jednym z właścicieli uszkodzonego pojazdu udało się wytypować prawdopodobnego sprawcę tych uszkodzeń.

Typowanie okazało się „strzałem w 10”. W ręce bocheńskich policjantów trafił 23-letni mieszkaniec Bochni, któremu przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia, co w świetle przepisów kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

comments powered by Disqus

Najnowsze