Wydarzenia

A4: Kierowca TIR-a spłonął w kabinie

tim

Śmiertelna ofiara wczorajszego wypadku na autostradzie A4 między Brzeskiem, a Tarnowem to ukraiński kierowca TIR-a. Prawdopodobnie zasnął lub zasłabł za kierownicą. W szpitalu przebywają 4 osoby z pojazdy, z którym ciężarówka zderzyła się czołowo po przebiciu barier ochronnych.

Do wypadku doszło w niedzielę ok. godz. 13:00, na wysokości miejscowości Biadoliny Szlacheckie. Jak relacjonuje małopolska policja, kierowca ciężarówki jadącej w stronę Rzeszowa z nieznanych przyczyn zjechał na pas zieleni, przebił barierki rozdzielające jezdnie i wjechał na przeciwny pas ruchu. Ciężarówka przewróciła się na bok i stanęła w ogniu. Kierowca spłonął w kabinie.

W przewróconego TIR-a uderzył jadący z przeciwka osobowy mercedes, którym podróżowała 4-osobowa rodzina z Krakowa. W najpoważniejszym stanie jest 50-letni pasażer - trafił do szpitala w Brzesku. Matka z dziećmi (w wieku 11 i 19 lat) została przewieziona do szpitala w Tarnowie. Odniesione obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Autostrada A4 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, a ruch kierowano na starą czwórkę (DK94). Na miejscu pracowali strażacy, policja i prokuratura, trwał także przeładunek towaru (kilku ton bananów), który na skutek wypadku znalazł się na drodze.

comments powered by Disqus

Najnowsze