Wydarzenia

Policja zlikwidowała uprawy konopii indyjskich

tim

źródło: informacja prasowa

BRZESKO. W maju i czerwcu 2016 roku policjanci z wydziału kryminalnego brzeskiej jednostki zajmujący się przestępczością narkotykową ujawnili i zlikwidowali na terenie powiatu brzeskiego 3 uprawy krzewów konopi indyjskich.

Uprawą zajmowali się młodzi mieszkańcy ziemi brzeskiej, którzy w swoim miejscu zamieszkania uprawiali tzw. sposobem domowym krzewy konopi indyjskich.

W każdym z ujawnionych miejsc prowadzenia działalności przestępczej znajdowały się krzewy konopi indyjskich w ilości od 3 do 5 szt. we wczesnej fazie wzrostu (rośliny do 30 cm wysokości), które rosły w doniczkach w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach (szafa ubraniowa) lub były przygotowane do wysadzenia do gruntu.

Właściciele krzewów w toku postępowania procesowego wyjaśnili, że do założenia upraw wykorzystywali nasiona konopi zakupione przez Internet.

W sumie zabezpieczono 12 krzewów konopi indyjskich, z których łączne sprawcy mogli uzyskać około 200 działek dilerskich o wartości około 6000 zł.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 63 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, które zagrożone jest karą nawet do 3-ch lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus

Najnowsze