Wydarzenia

Rodzinna szajka złodziei linek

tim

Ojciec i trzech jego synów przez 2 lata bezkarnie kradli linki telekomuniacyjne na terenie gminy Szczurowa (powiat brzeski). W końcu wpadli.

Do kradzieży dochodziło co kilka tygodni lub co kilka miesięcy. Sprawcy odcinali przewody i zabierali je korzystając z osłony nocy. W efekcie powstawały straty finansowe oraz zakłócenia w funkcjonowaniu łączy telekomunikacyjnych, uciążliwe dla użytkowników.

Żmudne i drobiazgowe zbieranie dowodów, a potem ich analiza, wreszcie przyniosły efekty. Policjanci wpadli na trop grupy przestępczej i w zeszłym tygodniu zatrzymali 42-letniego mężczyznę oraz jego trzech synów, mieszkańców gminy Szczurowa.

Do odcinania przewodów mężczyźni używali siekiery, a skradzione linki sprzedawali w punktach skupu złomu. Łączna długość skradzionej trakcji telekomunikacyjnej wyniosła około 950 metrów. Straty to ok. 25 tys. zł.

- Dorosłym sprawcom przestępstw grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 8 lat. Sprawa najmłodszego, nieletniego sprawcy przekazana została do Sądu Rodzinnego i Nieletnich - poinformował nadkom. Jarosław Dudek, z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Brzesku.

comments powered by Disqus

Najnowsze