Wydarzenia

Powiat brzeski: Wywrócony autokar na DK75 - zdjęcia

tim

W piątek przez 6,5 godziny droga Brzesko - Nowy Sącz była całkowicie zablokowana z powodu wypadku, do jakiego doszło o 8:20 w miejscowości Będzieszyna. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe oraz autobus, który po wywróceniu się leżał na lewym boku blokując oba pasy drogi.

W wypadku ucierpiał mężczyzna jadący w Toyocie (został zabrany przez karetkę), czterej podróżni drugiej osobówki wyszli ze zdarzenia bez szwanku, podobnie jak kierowca autobusu (w pojeździe nie było pasażerów).

Do wypadku doszło, gdy jadący od strony Nowego Sącza kierowca Toyoty z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, czym zmusił kierowcę jadącego z przeciwka autokaru do gwałtownego manewru, który zakończył się wywrotką. W przewrócony autobus uderzyła jeszcze nadjeżdżająca Skoda Ovtavia.

Droga była zablokowana prawie 6,5 godziny, policja zorganizowała na ten czas objazdy. Autobus został postawiony na koła przez ciężki samochód ratownictwa technicznego, a następnie z miejsca zdarzenia został odholowany przez pomoc drogową. Samochody osobowe również zostały zabrane przez pomoc drogową.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze