Wydarzenia

MZE: Będą dodatkowe oddziały przedszkolne

Tomasz STODOLNY

Wiemy dla ilu trzylatków rzeczywiście zabrakło miejsca w bocheńskich przedszkolach. Niektórzy rodzice faktycznie składali po kilka podań do różnych placówek, więc liczba nieprzyjętych maluchów jest mniejsza niż wynikałoby to z liczby złożonych i odrzuconych wniosków.

W przedszkolach prowadzonych przez samorząd bocheński zabrakło miejsca dla 111 trzylatków. Dla porównania: w zeszłym roku takich dzieci było 30.

Jak poinformowała dziś dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni w dniach 2 - 6 maja będzie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca do dodatkowych, przyszkolnych oddziałów przedszkolnych.

Poniżej pełna treść komunikatu (wytłuszczenia od redakcji).

* * *

Dodatkowe oddziały przedszkolne

W związku z dużą liczbą chętnych dzieci 3-letnich do objęcia wychowaniem przedszkolnym w miejskich przedszkolach, Miejski Zespół Edukacji w Bochni informuje, że w publicznych szkołach podstawowych istnieją oddziały przedszkolne, które mogą również przyjąć dzieci 3-letnie.

W związku z posiadaniem wolnych miejsc w tych oddziałach od 2 do 6 maja br. trwać będzie rekrutacja uzupełniająca. Rodziców najmłodszych dzieci, chętnych do zapisania do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych zapraszamy do składania wniosków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 i Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni, gdzie w celu zapewnienia jak najlepszej opieki istniejące oddziały zostaną
dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci.

Ponadto informujemy, że w związku z niepotwierdzeniem przez rodziców woli przyjęcia dziecka do przedszkola powstały wolne miejsca i będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca w Miejskim Przedszkolu nr 1 i Miejskim Przedszkolu nr 2 w Bochni.

Dorota Palej-Maliszczak
Dyrektor MZE

 

Zobacz też: Brakuje miejsc dla 3-latków w bocheńskich przedszkolach

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze