Weekend: 5 kolizji i pijany 23-latek za kierownicą Opla

Tekst: tim

Opracował: mł. asp. Łukasz Ostręga z KPP Bochnia

W czasie świąt wielkanocnych (26 do 28 marca) na bocheńskich drogach policjanci odnotowali 5 kolizji drogowych oraz zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę bez prawa jazdy. W porównaniu z rokiem ubiegłym to kolejne, bezpieczniejsze święta na drogach naszego powiatu.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, czyli zdarzenia, w którym uczestnicy odnieśli poważne obrażenia ciała lub stracili życie.

Dla porównania, rok temu podczas świąt na drogach powiatu bocheńskiego odnotowano 7 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

* * *

26.03.2016r., godzina 17:28 – Bochnia ul. Krakowskie Przedmieście – kolizja drogowa

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w skutek czego utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w bramę wjazdową przydrożnej posesji. Kierujący trzeźwy, ukarany mandatem i punktami karnymi.

26.03.2016r., godzina 22:25 – Damienice - kolizja drogowa

Kierujący samochodem osobowym marki BMW, jadąc na prostym odcinku drogi, w skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierującemu i pasażerom nic się nie stało. Kierowca BMW trzeźwy, ukarany mandatem i punktami karnymi.

27.03.2016r., godzina 22:37 – Zagórzany – kolizja drogowa

Kierujący samochodem marki Ford oraz kierujący osobowym BMW, jadąc drogą wojewódzką nr 966, w trakcie manewru wymijania nie zachowali szczególnej ostrożności doprowadzając do zderzenia zewnętrznymi lusterkami pojazdów. Kierujący trzeźwi, z uwagi na współwinę zostali ukarani mandatami punktami karnymi.

28.03.2016r., godzina 12:50 – Bochnia, skrzyżowanie ulic Hutnicza i Wygoda – kolizja drogowa

Kierująca samochodem osobowym marki Audi A3 na skrzyżowaniu ulic nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Honda doprowadzając do kolizji drogowej. Kierujący trzeźwi, sprawczyni ukarana mandatem i punktami karnymi.

28.03.2016r., godzina 16:08 – Ispina – kolizja drogowa

Kierująca samochodem marki Volkswagen Golf jadąc drogą przez miejscowość Ispina, potrąciła dzika, który wbiegł na drogę z przydrożnych zarośli.

28.03.2016r., godzina 23:30 – Bochnia ulica Trudna – kierujący w stanie nietrzeźwości

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Astra. Badanie stanu trzeźwości 23-letniego kierowcy wskazało stan nietrzeźwości z wynikiem 1,22 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 23 latek kierował Oplem nie posiadając prawa jazdy. W najbliższym czasie zatrzymany kierowca odpowie za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, jak również za wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym bez stosownych uprawnień.

 

comments powered by Disqus