Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ZS nr 1

Tekst: Tomasz STODOLNY

źródło: informacja prasowa

1 marca w Zespole Szkół nr 1 w Bochni odbyła się uroczystość w związku z przypadającym na ten dzień Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Uroczystość rozpoczął się od koncertu piosenek "Panny Wyklęte" w wykonaniu uczniów szkoły: Martyny Wanickiej, Anny Małeckiej, Emili Błasińskiej, Klaudii Chojnackiej, Anny Piechnik, Michała Piechnika, Filipa Więcka, Patryka Nowaka, Piotra Grabarza i Jacka Soleckiego.

Następnie odbyło się wręczenie nagród laureatom międzyszkolnego konkursu graficznego na plakat nawiązujący tematycznie do Dnia Żołnierzy Wyklętych. Nagrody wręczali wicestarosta bocheński Józef Mroczek i dyrektor szkoły Jan Balicki.

Pierwsze miejsca ex aequo zajęły Patrycja Mączka i Patrycja Tabak, drugie miejsca (także ex aequo) Wiktor Kraj i Patryk Zajma, a dwa równorzędne trzecie: Małgorzata Krzywda i Damian Czernecki.

Kolejnym punktem programu był wykład dr Cecylii Kuty z krakowskiego IPN, poświęcony tematyce Żołnierzy Wyklętych w powojennej literaturze polskiej, a uroczystość zakończyła prezentacja multimedialna, przygotowana przez uczniów szkoły, dotycząca sylwetek najwybitniejszych dowódców powojennej partyzantki antykomunistycznej.

Uroczystość przygotowała nauczycielka ZS nr 1 pani Agnieszka Morawiec.

 

comments powered by Disqus