Z Urzędu Miasta do Straży Miejskiej. Dariusz Gałązka nowym komendantem

Tekst: Mirosław CISAK

Od 1 marca nowym pełniącym obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Bochni jest Dariusz Gałązka, dotychczasowy pracownik bocheńskiego magistratu.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

O kolejnej zmianie na stanowisku szefa Straży Miejskiej w Bochni burmistrz Stefan Kolawiński poinformował już tydzień temu. Na konferencji prasowej stwierdził, że nie będzie ponownego konkursu na to stanowisku, ale przesunięcie pracownika, który będzie pełnił obowiązki komendanta. Wtedy jednak nie podał o kogo chodzi. - Chciałbym tę rzecz zachować dla siebie do 1 marca - powiedział.

Teraz asystent burmistrza Bochni ds. kontaktów z mediami poinformował, że od 1 marca pełniącym obowiązki komendanta jest Dariusz Gałązka.

- W Urzędzie Miasta był zatrudniony na stanowisku Podinspektor ds. Zarządzania Kryzysowego, zajmował się także ochroną informacji niejawnych. Wykształcenie wyższe ekonomiczne - podał Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni.

Przypomnijmy, że zawirowanie na stanowisku komendanta Straży Miejskiej w Bochni trwa od kwietnia 2015 roku. Wtedy dotychczasowy komendant Krzysztof Tomasik odszedł do pracy na podobnym stanowisku w tarnowskiej straży miejskiej. Od tego czasu magistrat zorganizował dwa konkursy na stanowisko komendanta, które nie wyłoniły nowego szefa. Placówką na zmianę kierowali Kazimierz Osinka i Iwona Dymura.

comments powered by Disqus