Rada miasta podziękowała odchodzącemu prezesowi kopalni

Tekst: Tomasz STODOLNY

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta władze Bochni oficjalnie podziękowały za dotychczasowe osiągnięcia i współpracę Krzysztofowi Ziębie, odchodzącemu ze stanowiska prezesowi kopalni soli.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

- Dzieje Bochni nierozłącznie związane są z solą, która zrodziła to miasto. Obok niej solą tej ziemi byli ludzie, którzy zbudowali kopalnię i zapewnili jej ciągłość, trwałość i rozwój niezależnie od upływającego czasu, zmian politycznych, losów Bochni i Rzeczpospolitej. Jest pan jednym z nich, tych którzy związali swoje życie zawodowe i prywatne z kopalnią oraz Bochnią - zwracał uwagę Jan Balicki, przewodniczący rady miasta.

- Pana starania, zaangażowanie i konsekwencja w działaniu doprowadziły do tego, że wieloletnie zabiegi wielu osób i instytucji ukoronowane zostały 23 czerwca 2013 roku wpisaniem bocheńskiej kopalni na listę światowego dziedzictwa klturowego i przyrodniczego UNESCO. To wydarzenie wprowadziło kopalnię na nową ścieżkę rozwoju, otwarło nową kartę w jej historii i szerokie perspektywy rozwojowe także dla Bochni i jej mieszkańców.

Pragnę w imieniu rady miasta Bochnia pogratulować panu, wyrazić szacunek oraz podziękować za pana dotychczasową działalność związaną z kopalnią soli i Bochnią.

Burmistrz Stefan Kolawiński w oficjalnych podziękowaniach także nie miał wątpliwości, że swoją działalnością Krzysztof Zięba zapisał się na trwale w historii naszego miasta. - Działania te budzą szacunek i uznanie. Niech Św. Kinga, patronka górników solnych, wspiera pana we wszystkich planach oraz życiowych przedsięwzięciach - zakończył.

Krzysztof Zięba odbierając podziękowania, podsumował krótko:

- Z kopalnią się najprawdopodobniej rozstaję, ale z Bochni się nie wyprowadzam. Powiem za Seneką: "Godności doczesne należy przyjmować z pokorą i godnie je tracić".

 

 

comments powered by Disqus