Nowy szef bocheńskiej chirurgii

Tekst: Tomasz STODOLNY

W wyniku przeprowadzonego konkursu dr n.med. Łukasz Strzępek objął oficjalne kierownictwo nad zespołem chirurgii Szpitala Powiatowego w Bochni.

Fot. mat. prasowe

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Dr Łukasz Strzępek posiada tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Jest doświadczonym specjalistą w zakresie operacyjnego leczenia chorób przewodu pokarmowego oraz chorób nowotworowych. Specjalizuje się w szczególności w operacyjnym leczeniu raka piersi, jelita grubego oraz czerniaka.
 
Doświadczenie zawodowe zdobywał operując pacjentów w Centrum Onkologii w Krakowie,  Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala św. Rafała w Krakowie, a także w Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Szpitala Św. Barbary w Sosnowcu.

Dotychczas, przeprowadził samodzielnie lub w asyście ponad 2000 operacji i zabiegów. Dr Łukasz Strzępek  jest także uznanym w regionie specjalistą w chirurgicznym leczeniu niegojących się ran i owrzodzeń. W swojej pracy w tutejszym szpitalu chciałby w szczególności rozwinąć chirurgię laparoskopową i małoinwazyjną.
 
Prywatną pasją dr Łukasza Strzępka jest piłka nożna. W 2009 roku wraz z innymi lekarzami z Krakowa zdobył tytuł Mistrza Świata Lekarzy i kilkukrotnie Mistrza Polski lekarzy.

comments powered by Disqus