Bez ronda przy galerii. Miasto zrezygnowało z pozwu sądowego

Tekst: Mirosław CISAK

W marcu 2013 r. burmistrz Bochni Stefan Kolawiński twierdził, że jeśli nie dojdzie do rozmów z właścicielem galerii handlowej ws. wybudowania przez niego ronda na skrzyżowaniu ulic Proszowska - Partyzantów, to sprawa zostanie skierowana do sądu. Po przeanalizowaniu sprawy magistrat wycofał się z tego pomysłu.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

W warunkach zabudowy dla galerii handlowej zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Proszowska - Partyzantów zostało przewidziane rondo. Właściciele obiektu nie zrealizowali jednak tej inwestycji. Poprawienie przepustowości na tym skrzyżowaniu ograniczono do zainstalowania sygnalizacji świetlnej.

W marcu 2013 r. podczas posiedzenia komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska burmistrz Bochni Stefan Kolawiński przyznał, że jeśli nie dojdzie do rozmów z właścicielem galerii ws. wybudowania przez niego ronda, to sprawa zostanie skierowana do sądu.

- Po analizie dokonanej przez prawników UM, w tym czasie wstrzymano się z tą decyzją. Sprawa nie jest aż tak jednoznaczna jak się wydawało i pojawiły się wątpliwości co do pewności jej wygrania, a wniesienie takiej sprawy do sądu obciążyłoby budżet miasta wysokimi kwotami (wartość inwestycji szacowana jest na 6 do 8 milionów zł, koszt samej tylko opłaty stosunkowej wyniósłby 100.000 zł) - poinformował Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni.

Na razie nie wiadomo, czy skrzyżowanie zostanie zmodernizowane w ramach zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej Zielona - Limanowa”.

- W tej chwili do Zarządu Dróg Wojewódzkich została skierowana prośba o spotkanie ws. omówienia szczegółów dot. przebudowy DW 965 ze szczególnym uwzględnieniem ronda przy „Galerii Rondo”. Miasto Bochnia i ościenne gminy przez które droga przebiega, od dłuższego czasu prowadzi konsultacje z ZDW dot. tej przebudowy właśnie w ramach zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej Zielona-Limanowa”. Zlecono też ponowną analizę możliwości skierowania sprawy na drogę sądową, ze względu na możliwość ewentualnego wykorzystania przez drugą stronę dotychczasowych ustaleń nie mogę podać więcej szczegółów - stwierdził Andrzej Koprowski.

Czytaj również:
Nieokrągłe rondo przy Galerii Rondo

comments powered by Disqus