Nowa "Przychodnia Bocheńska". W niedzielę darmowe badania!

Artykuł promocyjny

W pięknie odrestaurowanych wnętrzach dworku przy ul. Krakowskiej 27, gdzie przed ponad stu laty praktykę lekarską prowadził wybitny Bochnianin dr Antoni Pietrzycki, uruchomiona została nowoczesna placówka medyczna - Przychodnia Bocheńska.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Placówka specjalizuje się w zapewnieniu mieszkańcom Bocheńszczyzny podstawowej opieki zdrowotnej, stąd znalazł się w niej uznany zespół lekarzy chorób dziecięcych oraz internistów posiadających doświadczenie szpitale oraz ambulatoryjne, a także doświadczony zespół pielęgniarek i położnych.

Kierownikiem medycznym zespołu jest dr Kazimierz Rajda, specjalista chorób wewnętrznych związany wcześniej ze Szpitalem Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Lekarze Nadziei.

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej dostępni są dla osób ubezpieczonych bezpłatnie w ramach umowy z NFZ. Do dyspozycji pacjentów pozostaje nowoczesne laboratorium diagnostyczne z pełnym panelem badań, pracownia EKG oraz USG, a także nowocześnie wyposażone gabinety lekarskie.

W Przychodni Bocheńskiej przyjmują także lekarze o specjalnościach: ginekolog - położnik, okulista, chirurg ogólny, ortopeda, urolog i kardiolog. W przyszłości placówka ubiegać się będzie o kontrakt z NFZ na leczenie pacjentów w tych specjalnościach lekarskich.

Na terenie przychodni powstała też nowoczesna szkoła rodzenia, w której lekarze ginekolodzy oraz położne przygotowywać będą rodziców do przyjścia na świat ich potomstwa.

Szczegółowe informacje na temat działalności Przychodni Bocheńskiej można uzyskać osobiście na miejscu lub pod numerem telefonu 14 611 63 63.

* * *

W niedzielę 31 stycznia w Przychodni Bocheńskiej przez cały dzień trwać będzie akcja Biała Niedziela, w ramach której przeprowadzane będą BEZPŁATNE KONSULTACJE LEKARSKIE w zakresie:

- cukrzycy
- nadciśnienia tętniczego
- profilaktyki i ryzyka chorób sercowo-naczyniowych

ZAPRASZAMY w godz. 7.30 - 18.00

* * *

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

lek. med. Kazimierz RAJDA
lek. med. Ryszard NAJBAROWSKI
lek. med. Barbara PORĘBSKA
lek. med. Katarzyna KLIMEK
lek. med. Małgorzata RADLIŃSKA-KOZŁOWSKA

PORADNIE SPECJALISTYCZNE

Poradnia ginekologiczno-położnicza

lek. med. Norbert MAJEWSKI
lek. med. Jan KLASA
lek. med. Barbara TLAŁKA-PIOTROWSKA
lek. med. Beata PAJDAK
lek. med. Wojciech GÓCZEWSKI
lek. med. Anita SMAL-OBARSKA
lek. med. Bogusław MARINKOWIC

Poradnia leczenia bólu

lek. med. Marcin KAŹMIERSKI

Poradnia chorób wewnętrznych

lek. med. Witold GÓRECKI

Poradnia kardiologiczna

dr med. Jerzy WILIŃSKI