Chcą odwrócić kierunek ruchu na ulicy Rzeźnickiej. Na razie symulacja

Tekst: Mirosław CISAK

W bocheńskim magistracie rozważany jest pomysł odwrócenia kierunku ruchu na ulicy Rzeźnickiej. Ma to usprawnić poruszanie się po centrum Bochni. W najbliższych miesiącach ma zostać wykonana symulacja.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Ulica Rzeźnicka jest jednokierunkowa. Obecnie ruch możliwy jest od ul. Sądeckiej do ul. Kazimierza Wielkiego. Możliwe, że kierunek ruchu zostanie odwrócony.

- Jest taka propozycja, taka myśl. Zresztą również przedstawiciele osiedla Śródmieście dzieląc się swoimi przemyśleniami też zwrócili na taki element uwagę. Wymaga to oczywiście przeanalizowania, sporządzenia symulacji związanej z organizacją ruchu: jak to wpłynie na ulice przyległe? Gdzie będziemy mieli skumulowany ruch? - powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni. - To nieinwestycyjny pomysł na poprawę komunikacji - dodał.

Symulacja ma zostać wykonana w pierwszym kwartale tego roku, czyli prawdopodobnie do końca marca. - Najpierw porozmawiamy z ludźmi, którzy znają tę materię, zrobimy koncepcję, symulację. Dopiero potem wyjdziemy z tym na zewnątrz, konsultując oczywiście z policją, strażą miejską, komisją znaków, bo ich opinia jest dla nas wiążąca - stwierdził Robert Cerazy.

Pomysł wiąże się z ideą budowy parkingu pomiędzy ul. Kącik a ul. Sądecką. Miasto dysponuje kilkoma działkami w tym miejscu. Jednak, aby wykonać tę inwestycję kompleksowo trzeba wykupić prywatną nieruchomość o powierzchni ok. 4,6 ar znajdującą się przy ul. Sądeckiej. Niedawno pisaliśmy o propozycji jaką właściciel złożył miastu (35 tys. zł za 1 ar). Szczegóły TUTAJ.

Jak poinformował Robert Cerazy, rozmowy w tej sprawie nadal trwają. - Działka jest pewnego rodzaju przeszkodą w ciągłości komunikacyjnej. Wiadomo, że ulica Kącik ma pewne ograniczenia, jest tam przedszkole, został zmieniony ruch samochodów. To wszystko trzeba wtedy wziąć pod uwagę. Jeżeli powstanie parking, to jak do niego dojechać, jak z niego wyjechać, jak skomunikować w miarę sensownie użytkowników ruchu i pogodzić to z funkcjonowaniem przedszkola - zaznaczył Robert Cerazy.

comments powered by Disqus