Wyższy kontrakt dla bocheńskiego szpitala

Tekst: Tomasz STODOLNY

- Wielodniowe negocjacje dyrekcji szpitala z przedstawicielami małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zakończyły się sukcesem i placówka będzie miała większy kontrakt - poinformowało biuro prasowe starostwa powiatowego.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

W I półroczu 2016 roku bocheński szpital otrzyma blisko 900 tys. zł więcej pieniędzy na leczenie w stosunku do kontraktu w zeszłym roku.

Najwięcej bo o blisko 780 tys. zł. wzrósł kontrakt na leczenie szpitalne. W ambulatoryjnej opiece specjalistycznej i rehabilitacji kontrakt wzrósł o blisko 50 tys. zł, w tym głównie w zakresie badań tomografii komputerowej i kolonoskopii. Pozostałe rodzaje świadczeń pozostały bez zmian.

- Cieszę się, że docenione zostały nasze działania podejmowane w kierunku jak najlepszego spełnienia wymagań NFZ co do zakresu i jakości udzielanych świadczeń. Jest to zasługa całego personelu szpitala. W negocjacjach pomogło również twarde stanowisko w tym względzie Konwentu Starostów na czele z panem starostą bocheńskim Ludwikiem Węgrzynem. Jestem przekonany, że większy kontrakt oznacza lepszą dostępność świadczeń dla mieszkańców powiatu bocheńskiego – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Wkrótce bocheński szpital czekają jednak kolejne negocjacje z NFZ na drugie półrocze 2016.

- Mam nadzieję, że uzgodnione warunki na pierwsze półrocze zostaną utrzymane i przedłużone na drugie półrocze 2016 r. To pozwoliłoby nam na zrealizowanie ważnych dla szpitala i pacjentów inwestycji, a także na poprawę warunków płacy i pracy pracowników szpitala – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

comments powered by Disqus