WOŚP w Bochni: Bez koncertów, ale Orkiestra zagrała!

Tekst: Tomasz STODOLNY

W tym rok bocheński sztab WOŚP nie zorganizował koncertów towarzyszących kweście, ale nie znaczy to, że Orkiestra Jurka Owsiaka w Bochni nie zagrała. Bocheńscy wolontariusze zebrali podczas niedzielnego 24. Finału WOŚP 34 953,84 zł, 33,95 Euro i drobny bilon w innych walutach. Jak co roku do finału dołączyli fani rajdów offroadowych.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Rajdowcy zasilili Orkiestrę kwotą 5 110 zł, a najskuteczniejszymi wolontariuszami okazali się:

Rafał Ogiński – do jego puszki bochnianie wrzucili łącznie 3 532,16 zł
Kacper Sądel– 2 475,25 zł
Norbert Miękina – 1 726,50 zł

- W porównaniu do minionego roku są to znakomite wyniki, przypomnijmy w 2015 r. łącznie uzbierano 18 442,29 zł, najbogatsza” puszka mieściła 1328,72 zł a rajdowcy zebrali 3 308,75 zł - mówi Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor MDK Bochnia.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym roku zamiast dwóch sztabów "Bochnia" i "Łapczyca" powstał jeden, a 32 wolontariuszy kwestowało nie tylko na terenie miasta, ale także w miejscowościach gminy Bochnia. I co także istotne, było ich zdecydowanie mniej: rok temu w obu sztabach działało w sumie aż 162 wolontariuszy (z tego 128 w "Łapczycy"), co przełożyło się też na łączny wynik kwesty, który wyniósł wtedy ponad 75 tys. zł.

W tym roku brak sztabu w gminie oraz brak koncertów w samej Bochni mogły być pewnym rozczarowaniem. Dzień przed finałem, w sobotnim numerze "Gazety Krakowskiej" ukazał się artykuł pod tytułem "Wielkie granie bez Bochni". To jednak nie do końca prawda: koncertów rzeczywiście nie było, ale wolontariusze kwestowali, bochnianie wrzucali datki do puszek i cieszyli się, że pomagają - czyli Orkiestra zagrała!

Podczas 24. Finału WOŚP w Bochni zebrano 34 953,84 zł, 33,95 Euro i drobny bilon w innych walutach.

* * *

Bocheński sztab WOŚP składa ogromne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W szczególności dziękujemy:

- wolontariuszom, za ofiarne kwestowanie przy wyjątkowo niesprzyjającej aurze,
- harcerzom i pracownikom Banku PEKAO SA, za sprawne przeliczanie zawartości puszek,
- Bocheńskiej Grupie Rajdowej i klubowi samochodów terenowych „Operacja Solny Gród”, za zorganizowanie zlotu,
- funkcjonariuszom Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy
- Sponsorom i Partnerom (Delikatesy Spar Bochnia ul. Wojska Polskiego, OSM Bochnia, Restauracja Sztygarówka, Pizzeria Leonardo ul. Biała, Meble Niemieckie, Galeria Bocheńska.

comments powered by Disqus