Wydarzenia

Apel radnego o pozostawienie fotoradaru przy ulicy Proszowskiej w Bochni

Mirosław CISAK

Od stycznia straże miejskie nie będą mogły używać fotoradarów. Dlatego podczas wtorkowej sesji rady miejskiej Adam Graboś zaapelował, aby urządzenie zainstalowane przy ulicy Proszowskiej w Bochni nadal robiło zdjęcia kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość w tym miejscu.

- Na ulicy Proszowskiej bardzo długo i intensywnie walczyliśmy o fotoradar. Mamy fotoradar stacjonarny na odcinku 3 km drogi o idealnej nawierzchni, pozwalającej na rozwijanie dużych prędkości. Jak wiemy z dniem 1 stycznia fotoradary stacjonarne i mobilne, które są w dyspozycji straży miejskiej, mają zaprzestać swojej działalności - przypomniał radny Adam Graboś.

- Dlatego wnioskuję w imieniu wystraszonych mieszkańców mojej ulicy, aby ten fotoradar, który jest zlokalizowany u nas, nie został oklejony, nie został przeniesiony, czy zdemontowany, żeby znaki ostrzegające o pomiarze prędkości nie zostały zdjęte z ulicy, bo to pozwoli na rozwijanie nadmiernej prędkości i powodowanie wypadków na tym odcinku. Dlatego ogromna prośba, żeby przyspieszyć działanie w zakresie przekazania komuś tego fotoradaru, jak również pozostawienia go w obecnym stanie bez likwidacji oznakowań - zaapelował Adam Graboś.

comments powered by Disqus

Najnowsze