Wydarzenia

Bochnia. Progi zwalniające na ul. Orackiej i Windakiewicza?

Mirosław CISAK

Radny Stanisław Dębosz chce zainstalowania progów zwalniających na ul. Orackiej i Windakiewicza w Bochni. Jego zdaniem ma to zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu. Swój pomysł przedstawił w interpelacji złożonej podczas grudniowej sesji rady miejskiej.

Interpelacja radnego Stanisława Dębosza dotyczy bezpieczeństwa na ulicy Windakiewicza od cmentarza św. Rozalii w kierunku ulicy Orackiej oraz samej ulicy Orackiej.

- Odcinek ten jest bardzo uczęszczany zarówno przez kierowców, jak i pieszych. W okolicy jest kilka szkół, szpital i przedszkole. Niestety, kierowcy jadący w dół od strony Zespołu Szkół nr 1, zwanego potocznie „Mechanikiem”, rozwijają nadmierną prędkość, przez co dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. W ostatni czasie miało miejsce kolejne potrącenie pieszego poruszającego się prawidłowo chodnikiem. Na tym odcinku kilkakrotnie dochodziło również do uszkodzeń ogrodzeń posesji oraz pojazdów zaparkowanych wzdłuż drogi - napisał w interpelacji radny Stanisław Dębosz.

- W związku z powyższym najlepszym rozwiązaniem będą progi zwalniające, które należałoby ustawić na wysokości wjazdu do szpitalnego prosektorium, jak również w okolicy wyjazdu z ul. Stasiaka. Jest to chyba jedyne skuteczne rozwiązanie, gdyż z perspektywy czasu widać, że nawet kilka potrąceń nie daje kierowcom do myślenia - zawnioskował radny.

comments powered by Disqus

Najnowsze