Wydarzenia

Przerwa świąteczna: Świetlice w szkołach będą czynne

Tomasz STODOLNY

Świetlice we wszystkich szkołach podległych bocheńskiemu samorządowi będą otwarte w czasie przerwy świateczno-sylwestrowej, więc uczniowie potrzebujący w tym czasie opieki będą mieli ją zapewnioną.

źródło: www.pixabay.com / licencja: CC0 Public Domain

W tym roku zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia i będzie trwała do 31 grudnia. Dla uczniów to czas wolny od zajęć dydaktycznych, ale ich rodzice oprócz świąt w pozostałe dni normalnie chodzić będą do pracy.

W niedawnym liście skierowanym do dyrektorów i nauczycieli publicznych szkół minister edukacji narodowej Anna Zalewska przypomniała, że co prawda przepisy prawa oświatowego wprost nie zobowiązują szkoły do organizowania w tym czasie zajęć opiekuńczo – wychowawczych, ale ze względu na to, że te dni nie są dla nauczycieli dniami urlopu wypoczynkowego szkoła może - na wniosek rodziców - zorganizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Zasady organizacji tego rodzaju zajęć należą do decyzji dyrektora szkoły.

- Mam nadzieję, że odpowiadając na potrzeby uczniów zorganizują Państwo zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie zimowej przerwy świątecznej - napisała w liście minister Anna Zalewska.

W rozmowie z Bochnianin.pl dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni Dorota Palej-Maliszczak zapewniła dziś, że na terenie miasta we wszystkich bez wyjątku szkołach takie zajęcia będą prowadzone.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze