Wydarzenia

Manifestacja na Rynku: "NIE dla imigranckiej dziczy"

Tomasz STODOLNY

Około 100-150 osób zgromadziło się w środę na bocheńskim rynku, by wziąć udział w zapowiedzianej na Facebook'u manifestacji. Oficjalnie była ona "przeciw nielegalnym imigrantom", ale w praktyce mówcy skupili się na negowaniu w ogóle przyjmowania do Polski przedstawicieli islamu i krytykowali brak kontroli nad ich napływem do Europy. Wyznawcom tej religii wypomniano m.in. okrutne zbrodnie dokonywane w Państwie Islamskim: - Nie chcemy najeźdzców w Polsce!

- Oni nie przystosują się do warunków tutaj panujących. Dlatego musimy się bronić przed inwazją wrogiej nam kultury. Tego w mediach nie pokazują, ale co rusz w wielu miastach są takie manifestacja jak ta, większe lub mniejsze - mówił Artur Gondek z partii KORWiN. - Co zrobiła premier Ewa Kopacz? Powiedziała "przyjmiemy imigrantów" i uciekła od odpowiedzialności, zrzuciła ją na sejmiki województwa, a te zrzuciły odpowiedzialność na samorządy - na wójtów i burmistrzów. I oni nie mogli odmówić.

- Jesteśmy przeciw islamizacji Polski. Jesteśmy przeciw przyjęciu imigrantów do naszego miasta. Imigrantów, którzy naszej kultury szanować nie będą - podkreślał A. Gondek. Straszył dzielnicami islamskimi, w których panuje szariat, a policja nie ma żadnego prawa "jak w Skandynawii, we Francji, w Austrii, w Niemczech". - To nie o to chodzi, że przyjdzie do nas 7, 10, 15 tysięcy imigrantów, bo oni się rozproszą. Ale jeżeli ich przyjmiemy, to będzie klucz i otwarcie do tego, żeby za chwilę sprowadzić 50 tysięcy.

- Zobaczcie jak działa Państwo Islamskie - odcinają głowy, smażą ludzi w klatkach, gwałcą kobiety - mówił z kolei Grzegorz Piątkowski z komitetu "STOP nielegalnym imigrantom". I wyliczał: - Plaga gwałtów dokonywanych przez imigrantów m.in. w Polsce, plaga gwałtów w Szwecji, ostatnio gwałt we Włoszech - niezgłoszony przez miesiąc przez tamtą kobietę ze środowiska sprzyjającego imigrantom, żeby im nie zaszkodzić! Dzisiaj ukrzyżowano 12-letniego chłopaka w Państwie Islamskim tylko dlatego, że jest chrześcijaninem. To nas czeka jeśli ich przyjmiemy.

- Co wasi dziadkowie i babcie powiedzą? Pracowali 40-50 lat na to by dostać 1200 zł emerytury. A islamiści przyjadą i dostaną 1500 zł za nic! To jest kpina, hańba z państwa polskiego, z obywateli! - argumentował trzeci mówca.

Podczas manifestacji wykrzyczano hasła "Cała Bochnia głośno krzyczy - NIE dla imigranckiej dziczy!", "Bóg, Honor i Ojczyzna!", odśpiewano też Mazurka Dąbrowskiego.

Demonstracja była sprawnie przeprowadzona, a po jej zakończeniu uczestnicy spokojnie rozeszli się do domów.

comments powered by Disqus

Najnowsze