Wydarzenia

NowoczesnaPL ogłosiła listę: Kandydaci z Bochni

Tomasz STODOLNY

Były sekretarz powiatu bocheńskiego Krzysztof Nowak został "jedynką" na liście wyborczej do Sejmu stowarzyszenia NowoczesnaPL Ryszarda Petru w okręgu tarnowskim. "Dwójką" jest mieszkanka Bochni Irmina Widła.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Okręg nr 15 obejmuje miasto Tarnów oraz powiaty tarnowski, brzeski, bocheński, dąbrowski, proszowicki i wielicki.

Informacje o kandydatach:

KRZYSZTOF NOWAK ma 41 lat. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, autorem wielu audytów i raportów z dziedziny ekonomii oświaty. Od lat doradza samorządom w obszarze ekonomii oświaty. W latach 1998-2005 był odpowiedzialny za finanse oświaty w Urzędzie Miasta Tarnowa, współtworzył tarnowską koncepcję bonu oświatowego. W 2006 roku pełnił funkcję Prezesa Małopolskiego Rynku Hurtowego S.A. w Tarnowie, konstruując i wdrażając projekt naprawy i restrukturyzacji spółki. W latach 2006-2009 był Sekretarzem Powiatu Bocheńskiego i dyrektorem Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie. W latach 2006-2010 był radnym Tarnowa, początkowo z ramienia Platformy Obywatelskiej a od 2008 jako niezależny członek rady. Od 2013 roku Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Wojniczu. Pomysłodawca i zarządca kolejnych, własnych projektów edukacyjnych w postaci niepublicznych placówek: Tarnowskiej Bursy Szkolnej i Regionalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Pogórskiej Woli. Żonaty, ma syna Oskara.

IRMINA WIDŁA ma 38 lat i od urodzenia jest związana z Bochnią. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Bochni (specjalność Finanse i Bankowość) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na kierunku Ekonomia i Stosunki Międzynarodowe. Od 18. roku życia prowadzi własną działalność gospodarczą: początkowo w branży spożywczej a obecnie jej firma zajmuję się zarządzaniem projektami deweloperskimi, pośrednictwem w obrocie nieruchomościami i doradztwem inwestycyjnym w zakresie nieruchomości. Od 2010 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie EST Instalacje. Jest mężatką, ma dwoje dzieci.

comments powered by Disqus

Najnowsze