Wydarzenia

Debata: Bochnianin w sztabie Bronisława Komorowskiego

Tomasz STODOLNY

Związany przez wiele lat z Bochnią Szymon Milczanowski znalazł się w zespole, z którym konsultował się prezydent Bronisław Komorowski przed niedzielną debatą telewizyjną z Andrzejem Dudą.

Zespół powstał w miniony wtorek, po I turze wyborów prezydenckich, gdy stało się jasne, że kampanii Bronisława Komorowskiego potrzebny jest "lifting" i nowa dynamika. Jak informuje dziś serwis gazeta.pl, na czele grupy stanął były spin doktor PiS Michał Kamiński, obecnie doradca premier Ewy Kopacz.

Oprócz niego w zespole, z którym konsultował się prezydent przed debatą, według gazeta.pl byli także: Grzegorz Szmański (były szef Centrum Informacyjnego Rządu), Maciej Grabowski (były rzecznik PO i doradca Donalda Tuska) oraz właśnie Szymon Milczanowski.

Sz. Milczanowski, niegdyś bocheński dziennikarz, przeniósł się do stolicy dekadę temu. Pracował w zespole prasowym prezesa Narodowego Banku Polskiego, potem w latach 2008 - 2011 był wicedyrektorem Biura Ministra w Ministerstwie Finansów (odpowiedzialny za pion komunikacji społecznej, politykę informacyjną i wizerunkową).

Od 2011 roku prowadzi w Warszawie własną firmę doradczą, która specjalizuje się m.in. w "gaszeniu pożarów". Na jej internetowej stronie czytamy: - Kryzys to nasza pasja. Kiedy inni wpadają w panikę, my czujemy, że jesteśmy w swoim żywiole. Najczęściej jednak jesteśmy wzywani, gdy kryzys już wybuchł, a sytuacja jest na tyle poważna, że trzeba reagować bardzo szybko. Nie boimy się tego i podejmujemy wyzwanie wykorzystując wieloletnie doświadczenie.

W niedzielnej debacie transmitowanej na antenie TVP i Polsatu, którą oglądało 10,6 mln widzów, Bronisław Komorowski rzeczywiście zaprezentował się inaczej i znacznie lepiej niż do tej pory w kampanii. Jak podaje gazeta.pl, przed czwartkową debatą w TVN 24 prezydenta przygotuje ten sam zespół.

comments powered by Disqus

Najnowsze