Komentarze kandydatów na burmistrza Bochni

Jan Balicki i Stefan Kolawiński komentują wyniki II tury wyborów

Chociaż wiemy już kto będzie burmistrzem Bochni w kadencji 2014-18, pod znakiem zapytania stoi sytuacja w radzie miejskiej. Czy burmistrz Stefan Kolawiński może liczyć na większość? W rozmowach z Bochnianin.pl Jan Balicki i Stefan Kolawiński komentują wynik wyborów i mówią o sytuacji w radzie miejskiej, której pierwszą sesję zaplanowano na poniedziałek 1 grudnia o godz. 13.

W drugiej turze wyborów burmistrza Bochni Stefan Kolawiński otrzymał 5405 głosów poparcia (61 proc.), a jego konkurent Jan Balicki 3403 (39 proc.). - Dziękuję mieszkańcom za to, że pozwolili mi kierować miastem przez kolejne cztery lata. Mam nadzieję, że zaplanowane działania zostaną zrealizowane i będzie można mówić o tym, że miasto dobrze się rozwija, spokojnie, bez awantur, chyba o to w tym wszystkim chodzi - powiedział burmistrz Stefan Kolawiński w rozmowie z Bochnianin.pl

- Ogromnie cieszę się, że nie straciłem zaufania, którym obdarzyli mnie mieszkańcy w poprzednich wyborach. Wynik wskazuje na to, że ten kierunek proponowany przeze mnie i sposób sprawowania urzędu został zaakceptowany - przyznał Stefan Kolawiński.

Do sportowej rywalizacji po raz kolejny odwołuje się Jan Balicki: - Wynik odebrałem w sposób naturalny. Tam gdzie jest rywalizacja rzadko kiedy zdarza się remis, zwykle jest wygrany i przegrany. Tym razem okazało się, że jestem przegranym. Pozostaje sportowy niedosyt.

- Cieszy mnie to, że ta porażka była spowodowana głównie wielką intensywnością działań pana burmistrza w ostatnich tygodniach, a to jest niewątpliwy sukces mieszkańców, którym te efekty pozostaną na dłużej - powiedział Jan Balicki w rozmowie z Bochnianin.pl.

Do 21-osobowej rady miejskiej PiS wprowadził 9 osób, "Bochniacy dla Bochni" - 6, "Bochnia Szansą dla Wszystkich" - 3 (kandydat na burmistrza Wojciech Zastawniak przed II turą poparł Stefana Kolawińskiego), "Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem" - 2 (kandydat Stanisław Bukowiec udzielił poparcia Janowi Balickiemu), a "Razem dla Bochni" - 1.

Jan Balicki przyznał, że według jego wiedzy porozumienie, o którym mówił pod koniec debaty, która odbyła się 25 listopada, "do dzisiaj nie straciło aktualności". - W związku z tym sądzę, że na posiedzeniu rady zostanie tylko potwierdzone. Natomiast czy tak się stanie to... nie takie rzeczy się zdarzały. Sądzę, że osoby, które to deklarowały są osobami rzetelnymi, które nie zmieniają zdania jak chorągiewka na wietrze - stwierdził Jan Balicki.

Burmistrz nie jest pewny większości w radzie. - Nie wiem jeszcze jak to się wszystko ułoży. Arytmetyka jest jaka jest. Nie umiem na razie na ten temat powiedzieć - dodał Stefan Kolawiński.

Mirosław CISAK
comments powered by Disqus