Wydarzenia

Potrącenie 4-latki. Biegła do mamy

Dziecko w stanie ciężkim

Tragiczny wypadek w Rajbrocie na południu powiatu bocheńskiego. 4-letnia dziewczynka została tam potrącona przez samochód osobowy.  Dziecko  w  bardzo  ciężkim  stanie trafiło do bocheńskiego szpitala, a potem śmigłowcem przetransportowano je do Krakowa.

Do fatalnego zdarzenia doszło dziś około godz. 14:20. Dziewczynka była jednym z pięciorga dzieci, którymi opiekowała się kobieta odbierająca je z przedszkola, by następnie oddać je w ręce rodziców. Gdy na przystanku wysiadła z dziećmi z kursowego busa, dziewczynka zobaczyła po drugiej stronie ulicy swoją mamę i stęskniona radośnie ruszyła w jej stronę, wybiegając zza pojazdu wprost pod osobowego mercedesa...

Ranne dziecko z bardzo poważnymi obrażeniami przewieziono do bocheńskiego szpitala, gdzie długo trwała jego reanimacja. Z Krakowa wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego (lądował na boisku BKS) i około godz. 16.00 znajdująca się w stanie ciężkim dziewczynka została przetransportowana do specjalistycznego szpitala w Prokocimiu.

[ts]

Najnowsze