Chemiczne sukcesy uczniów I LO

Osiągnięcia w Olimpiadzie Chemicznej i konkursie wojewódzkim

image/jpeg

Mateusz Imiołek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, uczestniczył 25 i 26 marca w etapie centralnym 57. Olimpiady Chemicznej. Do tego etapu Mateusz został zakwalifikowany na 15. pozycji w rankingu ogólnopolskim.

Dwudniowe zawody olimpijskie przeprowadzono w Politechnice Warszawskiej (część laboratoryjna) i Uniwersytecie Warszawskim (część teoretyczna). Finaliści Olimpiady Chemicznej uzyskując na świadectwie maturalnym maksymalna ilość punków z tego przedmiotu i indeksy na wyższe uczelnie.

To jednak nie jedyne "chemiczne" osiągnięcia uczniów I LO. W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej zorganizowanym przez Zakład Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego pięciu uczniów klas trzecich uzyskało tytuł laureata tego konkursu, a cztery osoby zostały wyróżnione.

Laureaci: Mateusz Nytko, Paweł Musiał, Wojciech Stańczyk, Mateusz Trojan, Jakub Słoka. Wyróżnieni: Daria Górecka, Iwona Kocjan, Krystyna Pajdak, Piotr Madej. Nagrodą dla uczniów klas trzecich, którzy otrzymali tytuł laureata, są indeksy na stacjonarne studia pierwszego stopnia - chemia oraz ochrona środowiska - prowadzone przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przed nami jeszcze finał V Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Instytut Chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz oczekiwanie na wyniki III etapu olimpiady "O diamentowy Indeks AGH”  i XIX Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Opiekunami młodych chemików z I LO są Dorota Kocjan i Ewa Kawula.

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze