Sport

Judo: MOSiR z brązem Mistrzostw Polski!

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo

image/jpeg

Zespół MOSiR Bochnia zdobył brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo, które odbyły się 7 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. - To ogromny sukces bocheńskich judoków, którzy po raz pierwszy wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski i od razu zdobyli pozycję medalową - cieszy się dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda.

Do Bochni zjechało w niedzielę 11 najmocniejszych w kraju drużyn juniorek i juniorów młodszych, w tym ubiegłoroczny Mistrz Polski MKS Juvenia Wrocław. Podczas otwarcia Mistrzostw członek zarządu Polskiego Związku Judo Jarosław Mroczko wręczył Sabinie Bajdzie (6-krotnej medalistce Mistrzostw Polski Seniorek w Judo, brązowej medalistce Akademickich Mistrzostw Świata, wielokrotnej medalistce Jordana Kraków i AZS Opole) medal za zasługi na rzecz polskiego judo.

Honorową odznakę Polskiego Związku judo w stopniu złotym otrzymał trener Waldemar Kowalski, pochodzący z Wisły Kraków, a obecnie trenujący bocheńskich judoków. To jego podopieczni wzięli udział w opisywanych mistrzostwach. Barwy MOSiR Bochnia godnie reprezentowali zawodnicy: Damian Bartyzel, Dominik Żelichowski, Przemysław Kowalski, Jakub Wolnik, Filip Żelichowski, Bartosz Dobranowski, Kacper Martuś, Jakub Florek, Michał Leśniak, Kamil Matuła i Patryk Mazur. Zawodnicy podkreślają, że sukces w Mistrzostwach Polski jest zasługą całej drużyny.

Posłuchaj:  

Klub Juvenii Wrocław wystawił aż trzy zespoły (dwa w kategorii juniorów oraz jeden zespół dziewcząt) i obronił tytuł Mistrza Polski Juniorów (z 2009 i 2008r.). W kategorii chłopców drugi zespół Juvenii zdobył tytuł wicemistrza, a trzecie miejsce na podium zajęły drużyny MOSiR Bochnia i Czarnych Bytom. W opinii obserwujących zawody trenerów, Bochnia miała szansę na tytuł wicemistrza.

- Jako jedyni stanęliśmy do walki z Juvenią i otarliśmy się o finał. Dla porównania warto przytoczyć wyniki. W starciu Czarnych Bytom z wrocławską drużyną, pierwsi z wymienionych przegrali 0:9, natomiast judocy MOSiR Bochnia zakończyli starcia z dwoma zespołami Juvenii wynikiem 3:6. W tych zawodach widać było kilkunastoletnią, ciężką pracę zarówno zawodników, jak i trenerów. Walki Bochni i Wrocławia stały na naprawdę mistrzowskim poziomie - podkreśla Sabina Bajda.

- Zawsze mogło być lepiej, ale jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, a przede wszystkim ze wspaniałej postawy na macie i woli walki wychowanków naszej sekcji - mówi trener Waldemar Kowalski.- Warto podkreślić, że jesteśmy najmniejszym klubem wśród występujących, a zajmujemy trzecią pozycję w kraju! - cieszą się bocheńscy trenerzy Sebastian Serwiński i Grzegorz Maj, którzy przez cały czas zawodów kibicowali i wspierali drużynę kolegi.

Medalowe pozycje Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:

I miejsce MKS Juvenia Wrocław I
II miejsce
MKS Juvenia Wrocław II
III miejsce
MOSiR Bochnia i Czarni Bytom ex aequo

Wśród juniorek młodszych medalowe pozycje zdobyły:

I miejsce AZS Gliwice
II miejsce
Czarni Bytom
III miejsce
Gwardia Bielsko-Biała

Organizacja Drużynowych Mistrzostw Polski było ogromnym wyzwaniem dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Wybór Bochni przez Polski Związek Judo na miejsce przeprowadzenia imprezy sportowej o takim prestiżu to prawdziwe wyróżnienie. Pragnę podziękować wszystkim, którzy sprawili, iż organizacja tego typu przedsięwzięcia okazała się możliwa: urzędom, organizacjom i sponsorom, udzielających nam wsparcia: Polskiemu Związkowi Judo, Województwu Małopolskiemu, Starostwu Powiatowemu w Bochni, Urzędowi Miasta Bochnia, Towarzystwu Sportowemu MOSIR oraz Karpackiej Spółce Gazowniczej z siedzibą w Tarnowie, firmom Pharma CF z siedzibą w Niepołomicach, Foba Formtech z Drwini oraz bocheńskiemu Stalproduktowi Serwis - mówi S. Bajda.

- Podziękowania należą się również rodzicom bocheńskich judoków, zawsze służących nam pomocą w sprawnym przeprowadzeniu tak dużych imprez. Nie zapominamy o dziennikarzach, którzy relacjonowali mistrzostwa. Wszystkim serdecznie dziękujemy - dodaje dyrektor Sabina Bajda, która podkreśla, że uznanie należy się również publiczności, która gorąco dopingowała szczególnie bocheńskich zawodników.

[mc]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze