Wydarzenia

Zatrzymanie kłusownika z Tarnawy

53-latek nielegalnie posiadał broń

image/jpeg

Policja ujęła kłusownika z Tarnawy (gmina Łapanów). Mężczyzna oprócz broni myśliwskiej miał również broń sportową KBKS bez wymaganego zezwolenia. 53-latek już usłyszał prokuratorskie zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące.

Na trop kłusownika policjanci z Łapanowa wpadli 16 stycznia, kiedy dostali sygnał o znalezieniu na zboczu lasu w Sobolowie plastikowego worka ze skórami dzikich zwierząt.

W efekcie prowadzonego śledztwa ustalono podejrzanego o kłusownictwo. W zeszłym tygodniu policjanci przeszukali jego posesję w Tarnawie - znaleźli tuszę jelenia, broń myśliwską (miał na nią pozwolenie) oraz broń sportową KBKS (bez zezwolenia).

Prokurator Rejonowy w Bochni przedstawił już kłusownikowi zarzut nielegalnego posiadania broni (grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8) oraz nielegalnego posiadania „upolowanej” tuszy.

Wczoraj (3 marca) Sąd Rejonowy w Bochni na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bochni zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze