Wydarzenia

Ciasno w autobusach. Zmieniamy plan lekcji?

Rodzice nie zgodzili się na zmiany

image/jpeg

Zamiast na 8.00, dzieci z PSP 5 i 7 oraz Gimnazjum 2 miały rozpoczynać lekcje o 7.30 i 8.20. Bo nowe autobusy BZK którymi jeżdżą są przepełnione. Rodzice się nie zgodzili.


Propozycja podyktowana była tłokiem, jaki panuje w autobusach Bocheńskiego Zakładu Komunikacji na kursie z Kurowa. Niewielkie autobusy miejskiego przewoźnika jeżdżą od stycznia - większe pojazdy RPK przestały się zapuszczać w uliczki tamtego rejonu Bochni.

Tłoczno? Zmienimy... plan zajęć w szkołach

We wszystkich trzech szkołach dzieci rozpoczynają zajęcia o godz. 8.00. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że pierwsze klasy Gimnazjum nr 2 odbywają lekcje w budynku Szkoły Podstawowej nr 5.

O nowych pomysłach rodzice dowiedzieli się w tym tygodniu na wywiadówkach. Zaproponowano, aby uczniowie PSP nr 5 rozpoczynali naukę o godz. 7.30, a PSP nr 7 i Gimnazjum nr 2 o godz. 8.20.

- To były wstępne propozycje. Czekaliśmy jaki będzie odzew rodziców. Okazało się, że większość była przeciwna takim zmianom. Na chwilę obecną utrzymujemy więc w tych szkołach dotychczasowe godziny rozpoczęcia zajęć - mówi Dorota Palej-Maliszczak, dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji.

Z kolei burmistrz Bochni twierdzi, że propozycje zmian wyszły od rodziców, którzy skarżą się na tłoki panujące w autobusach. - Rodzice już od dłuższego czasu występowali do nas o doprowadzenie do takiej sytuacji, aby w autobusach, czy to wcześniej RPK czy w tej chwili BZK i RPK nie panował taki tłok i zajęcia rozpoczynały się w pierwszej klasie Gimnazjum nr 2 oraz w Szkole Podstawowej nr 5 (zajęcia odbywają się w tym samym budynku - przyp.) o różnych porach - wyjaśnia Bogdan Kosturkiewicz.

Efekt domina

Zmiana organizacji zajęć w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 spowodowałaby zmianę organizacji zajęć w budynku na os. Niepodległości. Nauczyciele prowadzą bowiem lekcje w Gimnazjum nr 2 zarówno w jednym jak i drugim budynku.

- Ta koncepcja jest dalej rozważana. Natomiast na razie część rodziców protestuje przeciwko takim rozwiązaniom wskazując na to, że np. dowożą dziecko zarówno do szkoły podstawowej, jak i do gimnazjum. To drugie musiałoby czekać 50 minut... - przyznaje burmistrz B. Kosturkiewicz. - Będziemy monitorować tę sytuację i zastanawiać się nad nowymi rozwiązaniami.

Posłuchaj:  

Po feriach na trasę Kurów - PSP nr 5 ma zostać wprowadzony nowy autobus. - Zobaczymy, czy rodzice będą zadowoleni z tego rozwiązania, czy też w dalszym ciągu niektórzy będą domagać się, aby zajęcia rozpoczynały się o różnych porach. Rodzice będą mieli czas na przemyślenia. To oni zadecydują o konkretnych rozwiązaniach - zapewnia Bogdan Kosturkiewicz.

Zobacz również: Szósty autobus wsparciem dla BZK

[Mirosław CISAK]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze