u Sąsiadów

Kursy na prawo jazdy podrożeją

MORD wymienia samochody

image/jpeg

Ceny kursów jazdy mogą znacząco wzrosnąć, bo Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego wymienia samochody egzaminacyjne. To będzie skutkowało wymianą aut również w ośrodkach szkoleniowych, a ostatecznie podwyżką cen kursów, która uderzy po kieszeni kandydatów na kierowców.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego wkrótce kupi 35 nowych samochodów. W przetargu wybrana już została oferta dealera Toyoty. Wybór marki nie jest jeszcze przesądzony, bo protest złożył dealer Renault.

"Gazeta Wyborcza" podaje anonimową wypowiedź pracownicy jednego z krakowskich ośrodków szkoleniowych, która przewiduje, że wymiana samochodów z pewnością spowoduje podwyżki cen kursów. - Wiadomo, że kursanci chcą się szkolić na takich samochodach, na jakich przeprowadzany jest egzamin. Nie mamy więc wyjścia i musimy wymienić auta. Obecnie kurs w naszym ośrodku kosztuje 1250 zł. Nie jesteśmy teraz w stanie powiedzieć, jaka będzie skala podwyżki, ponieważ nie wiemy jeszcze, jakie samochody będziemy kupować i jakie poniesiemy w związku z tym koszty. Na pewno będą one jednak bardzo duże.

[mc] źródło: gazeta.pl

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze