Proszówki: Potrącenie 16-latki, stan ciężki

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych

16-letnia dziewczyna została wczoraj (23 grudnia) o godz. 16.00 potrącona na drodze wojewódzkiej 965 w Proszówkach. Nastolatka w ciężkim stanie trafiła do krakowskiego szpitala.


Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Samochód (seat cordoba) prowadził 23-letni kierowca. Potrącona 16-latka z licznymi obrażeniami ciała została zabrana przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Krakowie.

Obecnie okoliczności w jakich doszło do tego wypadku bada bocheńska policja.

* * *

Wypadek w Proszówkach jest kolejnym tego typu zdarzeniem jakie miało miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu bocheńskiego.

Policja po raz kolejny prosi wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego . - Apelujemy szczególnie do pieszych i rowerzystów, aby pamiętali o bezpiecznym przekraczaniu jezdni tylko w miejscach dozwolonych i zadbali o elementy odblaskowe w ubiorze, które pozwolą kierowcom dojrzeć każdego z nas dużo wcześniej i bezpiecznie ominąć - mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

[tim]