Wydarzenia

Burmistrz: "Róbta co chceta" oznacza anarchię

Stefan Kolawiński o roli szkoły w społeczeństwie

image/jpeg

- Przed laty ukuto w Polsce hasło "Róbta co chceta". Ale "róbta co chceta" oznacza anarchię, a my nie potrzebujemy anarchii. Potrzebujemy uporządkowania, żebyśmy mogli naszym dzieciom z podniesioną głową powiedzieć, że spełniliśmy swój obowiązek - mówił w sobotę podczas jubileuszu 25-lecia PSP Nr 7 burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

- Kiedyś Jan Paweł II powiedział: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi". I proszę państwa ten duch zstąpił i odnawia oblicze tej ziemi. I każdego dnia odnawiajmy oblicze tej ziemi i twórzmy ją coraz bardziej piękną, coraz bardziej radosną, bądźmy coraz bardziej przyjaźni dla siebie - apelował gospodarz miasta.

- Budujmy społeczeństwo otwarte, pamiętając jednak o tym, że otwartość nie oznacza zapominania o tym co dla nas, dla Polaków jest ważne. Pamiętajmy o przeszłości budując przyszłość. To przyszłość jest ważna, rozdrapywanie przeszłości jest umiarkowanie rozsądne - natomiast nie wolno o niej zapominać (...) - ciągnął Stefan Kolawiński. - W szkole właśnie upatruję tego wszystkiego co stanowi podstawę do rozwoju naszego społeczeństwa. Przekazywanie dzieciom tego, czego nauczyli nas nasi ojcowie, nasi dziadowie - to jest to, co powinno nam przyświecać, nad czym powinniśmy pracować, a efekty przyjdą same.

[ts]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze