Kultura

Sobota: Charytatywny koncert w Oratorium

Zapowiedź koncertu

image/jpeg

Fundacja pomocy osobom niepełnosprawnym oraz dzieciom i młodzieży "Auxilium" w najbliższą sobotę 20 kwietnia organizuje charytatywny koncert na rzecz rehabilitacji Krystiana Bernera. Koncert odbędzie się w Oratorium Św. Kingi.

Fundacja Auxilium działa od początku roku 2012 i jednym z jej zadań statutowych jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. W swojej krótkiej dwuletniej historii  zyskali  poparcie wśród bocheńskiej społeczności  organizując  zbiórki  pieniężne dla swoich podopiecznych oraz zapewniając im niezbędną opiekę rehabilitacyjną.

W chwili obecnej starają się pomóc Krystianowi Bernerowi który urodził się z rozszczepem kręgosłupa . 20 kwietnia fundacja organizuje charytatywny występ - Jan Kaczmarek i Andrzej Waligórski  w wykonaniu kabaretu  „Grupa Sprawa Drugorzędna”, której patronat objął sam Marek Piekarczyk. Impreza odbędzie się o godzinie 19.00.

„Grupa Sprawa Drugorzędna” działa od września 2012 roku i przygotowuje program złożony z  piosenek i wierszy wyżej wymienionych artystów. Zespół powstał z pomysłu  Teresy i Krzysztofa Szydłowskich. W skład projektu  wchodzą wokaliści-recytatorzy: Bożena Kornaus, Halina Gurgul, Henryk  Piela, Jacek Filip, Waldemar Pączek, Janusz Duda oraz zespół muzyczny:   Teresa Szydłowska (pianino), Krzysztof Szydłowski (perkusja), Karol   Niemiec (gitara basowa i klasyczna).

W programie można będzie usłyszeć wiele znanych piosenek, do których teksty napisał Jan Kaczmarek m.in.: „Pero, pero”, „Los Andes   Cordilliera”, „Czego się boisz głupia” oraz wiersze Andrzeja  Waligórskiego takie jak „Odejście Dreptaka”, czy też „Bajeczki Babci   Pimpusiowej”. Program przeznaczony jest „raczej” dla widowni pełnoletniej. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Mirosław Cibor masażysta  i współzałożyciel fundacji.

Środki zebrane w  trakcie trwania koncertu zostaną przeznaczone  na  rehabilitacje i rekonwalescencje  Krystiana .  Wszelkie informacje dotyczące działalności fundacji „Auxilium” dostępne są na stronie http://www.auxilium-fundacja.pl/index.html

Fundacja dąży do rozwoju zakresu świadczeń dla dzieci, młodzieży, osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących szczególnej troski. Założyciele fundacji są otwarci na współpracę z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością.

Jeśli to właśnie Państwo potrzebują pomocy, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z fundacją. W celu wsparcia działań podajemy numery kont.

Wsparcie dla niepełnosprawnych dzieci
Alior Bank Spółka Akcyjna
Numer: 44 2490 0005 0000 4530 3745 3706

Wsparcie na rehabilitacje Krystiana
Alior Bank Spółka Akcyjna
Numer: 97 2490 0005 0000 4600 4852 6907

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze