Kultura

Dni Bochni 2013: TSA zagra na Rynku!

Święto miasta przez dwa weekendy?

image/jpeg

Wygląda na to, że po dwóch latach obecności na smykowskich błoniach, koncerty Dni Bochni wrócą - przynajmniej częściowo - do centrum miasta. Na rynku ma wystąpić m.in. legendarny zespół TSA!

Organizatorzy jeszcze oficjalnie nie ogłosili programu tegorocznego święta miasta, ale internauci znaleźli na oficjalnych stronach zespołów, z którymi już podpisano umowy, terminy ich koncertów w Bochni. Stąd właśnie wiadomo, że TSA zagra na Rynku 15 czerwca o godz. 21:00.

To bardzo miła niespodzianka, bo prekursorzy polskiego heavy metalu choć na muzycznej scenie występują od ponad 30 lat, jeszcze NIGDY nie zagrali plenerowego koncertu w rodzinnym mieście swojego frontmana - Marka Piekarczyka. Owszem, TSA zagrało w podbocheńskich Proszówkach, ale na Rynku Miasta Soli - nigdy!

Jest to zatem nie lada gratka, a smaczku doda jeszcze fakt, że sam Marek Piekarczyk będzie wówczas akurat na fali popularności związanej z realizowanym przez TVP programem talent-show "The Voice of Poland".

Inna sprawa, że lakoniczna informacja o terminie koncertu zdradza przy okazji, że Dni Bochni odbędą się w centrum miasta. Czy po dwóch latach od przeprowadzki na Smyków koncerty znów wrócą na Rynek?

Możliwe, że tylko częściowo... Internauci wynaleźli bowiem jeszcze drugą informację, która daje do myślenia. Otóż tydzień później na błoniach smykowskich, o godz. 20.00, odbędzie się koncert zespołu VIDEO.

Czyżby szykowały się dwa weekendy świętowania? ;-)

Organizatorzy na razie nie ujawniają gwiazd Dni Bochni 2013, bo trwa dopinanie szczegółów programu i podpisywanie umów. W ciągu 2-3 tygodni wszystkie informacje związane z imprezą zostaną podane do publicznej wiadomości.

[Tomasz STODOLNY]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze