Wydarzenia

Proszówki: Przeniosą lodowisko?

Obiekt na razie pozostaje nieczynny

Funkcjonujące od 3 lat sztuczne lodowisko w Proszówkach będzie przeniesione na nowe miejsce. Decyzję w tej sprawie podjęto jeszcze w trakcie ostatnich wakacji.

Gmina Bochnia będąca właścicielem obiektu od wielu lat zabiegała o zakup na ten cel działki vis a vis Krytej Pływalni, gdzie powstałby obiekt całoroczny: lodowisko i kort tenisowy. Próby ugodowego załatwienia sprawy z właścicielem gruntu spełzły na niczym. - Wójt wystąpił więc do starostwa o wywłaszczenie działki w trybie administracyjnym. Sprawa ciągnie się już w Starostwie Powiatowym ponad rok i nie wiadomo kiedy się zakończy - jak zwykle w takich sprawach chodzi o pieniądze - tłumaczą urzędnicy.

W tej sytuacji gmina postanowiła szukać innej lokalizacji. Samorządowcy porozumieli się z właścicielami sąsiedniej działki i jesienią ub. roku podpisano z nimi umowę wstępną. Kilka tygodni później... zmarła jedna ze współwłaścicielek. Wszystkie dokumenty lokalizacyjne stały się więc nieaktualne.

- Z konieczności musieliśmy wrócić do dotychczasowej lokalizacji. Obecnie trwają przygotowania dokumentów formalno-prawnych, które pozwolą nadal użytkować obiekt - mówi wójt Jerzy Lysy. - Docelowo jednak chcielibyśmy przenieść lodowisko z boisk szkolnych, gdyż tracą na tym uczniowie Zespołu Szkół Gminnych w Proszówkach. Wielka szkoda, że zarówno burmistrz, jak i starosta nie zdecydowali się na tę inwestycję, kiedy 4 lata temu proponowałem im wspólną budowę i eksploatację obiektu. Miasto i powiat mają wiele znacznie lepszych miejsc. Zapewniam jednak młodych i dorosłych mieszkańców ziemi bocheńskiej, że nasza determinacja w ponowne uruchomienie lodowiska jest duża, mimo wielu przeszkód losowych, a także bierności innych samorządów - dodaje wójt.

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze