Kultura

MDK: Kolejne przedstawienia teatralne

'Pan Twardowski' oraz 'Złota Kaczka'

image/jpeg

Miejski Dom Kultury w Bochni oraz teatr ART-RE zapraszają na przedstawienia teatralne dla dzieci "Pan Twardowski" oraz "Złota Kaczka". Pierwszy występ zaplanowano na 16 stycznia (środa), a drugi na 21 stycznia (poniedziałek). Bilety do nabycia w MDK.

"Pan Twardowski"

Ciekawy wstęp do obcowania ze sztuką ("Pani Twardowska" Adama Mickiewicza). Przedstawienie oparte na powszechnie znanej legendzie krakowskiej, stanowiącej element naszej narodowej kultury. Podczas spektaklu widzowie będą mogli usłyszeć hejnał krakowski oraz obejrzeć tradycyjne stroje szlacheckie.       

Humorystycznie potraktowane perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.

Doskonała gra aktorska, kolorowa scenografia (w tle Zamek na Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa w Parku Ojcowskim) i barwne kostiumy gwarantują fantastyczną zabawę.

Czas trwania: 40 min. 16 stycznia (środa), godz. 9.00, duża sala kina Regis, wstęp: 5 zł.

"Złota Kaczka"

Jedna z mniej znanych legend warszawskich. W podziemiach pałacu Ostrogskich na Tamce pływa zaklęta w złotą kaczkę zła księżniczka. Każdemu, kto do niej przyjdzie obiecuje spełnić życzenie o bogactwie, ale śmiałek musi wykonać jedno zadanie ...

Czy warto za wszelką cenę dążyć do bogactwa i zaszczytów? Przecież nie wszystko można kupić? Czy rzeczywiście większą wartość ma to, co trudniej przychodzi i zdobyte jest dużym wysiłkiem? Spektakl uczy wrażliwości na potrzeby innych.

Czas trwania: 40 min. 21 stycznia (poniedziałek), godz. 10:00, duża sala kina Regis, wstęp: 5 zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie MDK od poniedziałku do piątku, od 7.30 - 15.30.

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze