Wydarzenia

Ruszają studniówki: Wszystkie poza Bochnią

W niedzielę bal maturzystów z 'Mechanika'

Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Maturzyści wszystkich pięciu bocheńskich szkół średnich bawić się będą poza Bochnią, a większość nawet poza naszym powiatem - w sąsiednim powiecie wielickim.

Folwark Zalesie - studniówka I LO (2012)

Taneczny maraton rozpocznie już w najbliższą niedzielę społeczność Zespołu Szkół Nr 1, która bawić się będzie w Folwarku Zalesie, niedaleko Dobczyc. W tym samym miejscu swoją studniówkę organizują także maturzyści z I LO, II LO oraz Ekonomika. Z kolei społeczność Zespołu Szkół Nr 2 (Budowlanka) swoją studniówkę odbędzie w Hotelu Kasztel w Rzezawie.

W Folwarku Zalesie w powiecie wielickim odbędą się więc aż cztery bocheńskie studniówki. Skąd taka popularność tego miejsca? "Odkryło" je w zeszłym roku I LO, które zniechęcone postawą poprzedniej dyrekcji MDK zrezygnowało ze studniówki w hali widowiskowo-sportowej i "w ostatniej chwili" szukało alternatywnego miejsca. W hali swoje bale urządziły wtedy trzy inne szkoły i najwyraźniej porównanie "miejscówek" wypadło na korzyść lokalu z założenia predysponowanego przecież do tego typu imprez.

Jedna studniówka to - w zależności od liczby uczestników - budżet nawet 100 tys. zł.

[ts]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze