Wydarzenia

Podwyżka cen wody i ścieków. Dlaczego?

Odbiorcy zapłacą więcej

Od 1 czerwca w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Bochni obowiązują nowe ceny wody i odprowadzenia ścieków. Podwyżka względem dotychczasowych cen wyniosła ok. 5 procent.

Powody podwyżki podczas ostatniej sesji rady miejskiej wytłumaczył prezes przedsiębiorstwa. - Chcielibyśmy wszyscy, żeby te usługi były rzeczywiście tanie. Jednak wszystko drożeje, a sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przybywa. Ale nie przybywa tam gdzie jest duża koncentracja jak na osiedlach, tylko na obszarach gdzie na kilometr sieci jest niewielu odbiorców. To są wszystko koszty. Natomiast do spółki nikt nie dopłaca, miasto nie dopłaca, wręcz pobiera tylko podatki, które mu się słusznie należą - mówił Zbigniew Rachwał, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni.

Przykładowo koszt 1 m^3 wody dla budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych wzrasta z 3,73 zł do 3,92 zł. - Łącznie opłata dla gospodarstw domowych wzrośnie o 47 groszy na 1 m^3 - wyliczał Zbigniew Rachwał, dodając, że równocześnie zmniejszy się abonament z 8 zł do 7,2 zł na dwa miesiące.

Dodajmy, że stawki w MPWiK zmieniają się co roku i w przypadku Bochni obowiązują od 1 czerwca do 31 maja.

[mc]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze