Sport

Strongmani na zawodach w Bochni - zdjęcia

W obiektywie Bochnianin.pl

W minioną niedzielę od wczesnych godzin porannych Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni tętniła życiem. Na zorganizowane po raz pierwszy na terenie naszego miasta Otwarte Mistrzostwa Bochni Siłaczy pod Patronatem Burmistrza Bochnia zgłaszali się zawodnicy z różnych stron Polski. Do konkurencji: wyciskanie sztangi na ławeczce płaskiej zgłosili się zawodnicy min. z Zakopanego, Wrocławia, Rzeszowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Krakowa, Katowic, Kielc, Proszowic, Kazimierzy Wielkiej, Woli Drwińskiej, Myszkowa oraz Bochni.

Publiczność miała okazję przyjrzeć się z bliska wysiłkom siłaczy i przekonać się, że wyciskanie sztangi nie należy do najłatwiejszych. Zmagania zawodników oceniali sędziowie, w rolę których wcielili się goście specjalni zawodów.

Na szczególną pochwałę i podziw zasłużył sobie najstarszy zawodnik zmagań: Józef Cisak (lat 67), wychowanek Bocheńskiego SOKOŁA, były ciężarowiec, 3-krotny Mistrz Okręgu Krakowskiego w podnoszeniu ciężarów, który zachwycił wszystkich doskonałą formą. Pan Józef jest również Mistrzem Polski Weteranów w podnoszeniu ciężarów oraz 4-krotnym Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami wagowymi odbywały się pokazy taneczne oraz pokazy sztuk walki. Jednak największą atrakcją niedzielnych zawodów był pokaz umiejętności STRONGMENÓW Mateusza Barona, Rafała Kobylarza i Grzegorza Kurowskiego.

Ze względu na brak możliwości podstawienia samochodu Mateusz Baron zaprezentował widzom podnoszenie sztangi ważącej 300 kg, wykonując 10 powtórzeń. Mateusz Baron reprezentuje woj. śląskie i jest aktualnym Mistrzem Polski oraz Mistrzem Świata Arnold Amatour Strongman 2011.

Rafał Kobylarz zaprezentował Spacer Farmera – przenosząc walizki ważące 120 kg każda. Rafał Kobylarz reprezentuje ziemię śląską, jest wielokrotnym Mistrzem Polski Strongman , zdobył II miejsce Europy 2009r.

Grzegorz Kurowski natomiast zaprezentował publiczności przenoszenie tarczy na odległość - z tarczą ważącą 170 kg, bez mała obiegł salę sportową. Grzegorz Kurowski reprezentuje ziemię małopolską, jest dwukrotnym mistrzem Polski Służb Mundurowych, zajął II miejsce w Pucharze Polski w Racławicach rozgrywanych w parach, II miejsce Puchar Polski w Firleju. W dniach 2 – 4 marca weźmie udział w 2012 World's Strongest Man USA (Mistrzostwa Świata Strongmanów) w Stanach Zjednoczonych, których organizatorem jest Arnold Schwarzenegger.

Niewątpliwie dla sympatyków tego sportu wielką gratką była możliwość nie tylko podziwiania umiejętności gości specjalnych ale przede wszystkim możliwość uściśnięcia im dłoni i wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

W trakcie trwania imprezy do zabawy została zaproszona również publiczność. Kobiety miały możliwość sprawdzić się w podnoszeniu gryfu prostego (ilość powtórzeń) ważącego 20 kg. Mężczyźni natomiast mogli zaprezentować swoje umiejętności w wyciskanie sztangi na ławeczce płaskiej ważącej 60 kg (ilość powtórzeń), oraz w trzymaniu krążka ważącego 10 kg. na czas.

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze

Najnowsze