CenterMed: Nowe pracownie, USG 4D

Promocja

image/jpeg

Nowoczesny sprzęt i zupełnie nowa pracownia endoskopii działają od lipca w bocheńskim Centermed-Remedium przy ul. Kazimierza Wielkiego. Placówka oferuje też bezpłatne badania mammograficzne.

W trosce o kobiety - darmowe badania

Centermed-Remedium jako jedyna placówka w powiecie bocheńskim wykonuje badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu wczesnego wykrywania raka piersi. Kobiety w wieku 50-69 roku życia mogą z nich skorzystać całkowicie za darmo raz na 24 m-ce, a w przypadku uwarunkowań genetycznych raz w roku.

Mammografia to podstawowe badanie radiologiczne gruczołu piersiowego, pozwalające na wczesne wykrywanie i rozpoznanie guzków o średnicy około 0,5 cm i zmian tzw. bezobjawowych. Skuteczność diagnostyczna mammografii oceniana jest na 80-97% co daje pewność wykrycia nawet najmniejszych zmian w piersiach, a wczesne wykrycie zmian często gwarantuje ich całkowite wyleczenie.

Pracownia Endoskopii – już otwarta

Centrum Medyczne Centermed – Remedium uruchomiło Pracownie Endoskopii. Zakres świadczonych tam usług obejmuje procedury endoskopowe, diagnostyczne i zabiegowe z zakresie górnego i dolnego odcinka pokarmowego.

Pacjenci mogą już korzystać z wykonywanych tam zabiegów w zakresie gastroskopii, kolonoskopii czy rektoskopii. Badania wykonywane są przez wykwalifikowany zespół medyczny wywodzący się z ośrodków akademickich – lekarzy i pielęgniarki z długoletnim stażem w zakresie endoskopii gastroenterologicznej.

Nowoczesny sprzęt USG 3D/4D

Placówka zakupiła też USG 3D/4D. Przy użyciu najnowszej klasy sprzętu GE Voluson 730 Expert w Centermed-Remedium można wykonać badanie USG 4D. Jest to trójwymiarowe badanie w czasie rzeczywistym umożliwiające uzyskanie wyraźnego dla rodziców i lekarza obrazu dziecka, podczas, którego obserwować można ruch dziecka oraz jego reakcje, pracę serca, poznać płeć oraz zobaczyć ewentualne cechy wskazujące na występowanie wad wrodzonych takich jak np. rozszczep podniebienia czy kręgosłupa, itp. Warto wykonać USG 4D, ponieważ oprócz oczywistych walorów medycznych stanowi ono wspaniałą pamiątkę zarówno dla rodziców jak i dla dziecka.

Świadomość prawidłowego wzrastania płodu jest dla przyszłych rodziców bardzo istotna.

Badania genetyczne z oceną ryzyka wystąpienia wad wrodzonych płodu wykonywane są przez specjalistów posiadających certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

[promocja] ## galeria ##