Ręczna: W bratobójczym pojedynku Bochnia przegrała z AGH

Tomasz STODOLNY

W meczu inaugurującym drugą cześć sezonu i rozgrywki fazy mistrzowskiej 2. ligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół MOSiR Bochnia przegrał u siebie z AZS AGH Kraków różnicą 6 goli. W drużynie gości wystąpiło aż czterech zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno grali w barwach bocheńskiego zespołu. W sobotę rzucili połowę bramek dla Krakowa.

W pierwszej połowie kibice oglądali niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie. Co prawda drużyna AZS-u między 11. a 15. minutą urwała się na chwilę bochnianom zdobywając przewagę trzech bramek, ale wzięty przez trenera Marcina Bożka czas i przekazane wówczas wskazówki sprawiły, że bardzo szybko na tablicy świetlnej znów widniał remis. Na przerwę zespoły schodziły do szatni przy stanie 13:13.

Początek drugiej części meczu zwiastował podobny przebieg spotkania, ale po kilku minutach gra bochnian się posypała. Decydujący dla losów meczu okazał się okres między 34. a 38. minutą. Bochnianie zanotowali wówczas przestój, a goście skrzętnie wykorzystali tę chwilową niemoc przeciwnika i urwali się na dystans kilku trafień (z 15:15 zrobiło się 16:20).

Mimo ambitnej gry tej straty nie udało się już zniwelować do końca meczu, choć w ostatnich dziesięciu minutach krakowianie też zaczęli popełniać błędy w ataku i gospodarze mieli swoje szanse na podreperowanie wyniku. Niestety okazje zmarnowali i ostatecznie przegrali różnicą sześciu bramek.

- To my oddaliśmy zwycięstwo. Nie trafialiśmy w sytuacjach sam na sam, traciliśmy piłki, robiliśmy błędy techniczne, co drużyna z Krakowa wykorzystała - mówił bezpośrednio po meczu w rozmowie z dziennikarzami trener Marcin Bożek. - Liczyliśmy się z tym, że to będzie ciężki mecz, emocji było co niemiara. Przeciwnik klasowy, przegrana sześcioma bramkami ujmy na pewno nam nie przynosi. Jest jeszcze mecz rewanżowy, na pewno będziemy walczyć - dodał.

W drużynie z Krakowa zagrało aż czterech zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno reprezentowali MOSiR Bochnia. Wszyscy zdobyli bramki dla swojego nowego zespołu: Mateusz Bujak 5, Adrian Najuch 4, Mateusz Zubik 3 oraz Mateusz Rogóż 2.

MOSiR Bochnia - AZS AGH Kraków 23:29 (13:13)

Bramki dla Bochni: Stopczyński 1, Lubowicki 7, Piątkowski 1, Pach 5, Dobrzański 6, Janas 3.