Sport

Futsal U-16: Bochnianie już w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Tomasz STODOLNY

W Chrzanowie trwają w ten weekend finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 16. Młoda drużyna BSF ABJ Bochnia z 5 punktami zdobytymi w fazie grupowej jest już w ćwierćfinale turnieju. Czy zagra o medale? Mecz z Junior Hurtap Łęczyca o godz. 12:00.

Po piątkowym wysokim zwycięstwie nad Zdrowiem Garwolin (8:1), w sobotę BSF ABJ Bochnia miał do rozegrania dwa mecze.

Bezbramkowo z Szamotułami

Najpierw bocheński zespół mierzył się z SPN-em Szamotuły. Spotkanie stało na wysokim poziomie jeżeli chodzi o grę defensywną, jednak licznie zgromadzeni w chrzanowskiej hali kibice nie obejrzeli zbyt wielu sytuacji bramkowych. Inicjatywa leżała po stronie ekipy z Bochni prowadzonej przez trenera Krystiana Jaszczyńskiego, jednak nie potrafiła ona wykorzystać żadnej z kilku stworzonych szans na zdobycie gola.

Remis z TAFem Toruń i awans do fazy pucharowej

Znacznie ciekawsze okazało się drugie spotkanie, rozgrywane późnym wieczorem. Bochnianie mieli inicjatywę, prowadzili już nawet 2:0, ale torunianie zdołali odrobić straty i mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla Bochni zdobyli Kacper Paruch i Paweł Żyłka.

Taki wynik satysfakcjonował ekipę z Bochni. Z 5 punktami na koncie wygrała grupę D i awansowała do ćwierćfinału MMP U-16.

Mecz 1/4 zaplanowany jest na godz. 12:00 w niedzielę, przeciwnikiem będzie Junior Hurtap Łęczyca.

comments powered by Disqus

Najnowsze