Futsal MMP U-16: Wysokie zwycięstwo BSF w pierwszym meczu turnieju

Rafał GNUTEK

Na inaugurację Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 16 BSF ABJ Bochnia wygrał 8-1 (2-1) ze Zdrowiem Garwolin. Łupem bramkowym ekipy trenera Krystiana Jaszczyńskiego podzielili się Karol Buczek (dwie), Mariusz Mazanek (dwie), Dawid Kolanowski, Jakub Rachfalik i Miłosz Mochel. Autorem ósmej bramki był Krzysztof Żołądek, który trafił do własnej bramki. Dla Zdrowia trafił Szymon Rudzki.

Spotkanie mogło się rozpocząć fantastycznie, bo już w szóstej sekundzie Jakub Kleszcz znalazł się w dobrej sytuacji, jednak przegrał pojedynek z broniącym bramki Zdrowia Wojciech Michalak. Po trzech minutach gry udało się jednak objąć prowadznenie, a na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Mariusz Mazanek. Kolejne trafienie to gol Jakuba Rachfalika, który podwyższył prowadzenie strzałem z dalszej odległości. Minutę później dobre trzały oddali Kleszcz i Miłosz Mochel, jednak w przypadku tego pierwszego górą był bramkarz, a Mochel strzelił minimalnie obok bramki. Dobry strzał z dystansu oddał również Rachfalik, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. Kontaktowy gol padł tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy zmuszony do interwencji na przedpolu Wojciech Stefaniak nie zdążył wrócić do bramki i piłkę do siatki skierował Szymon Rudzki.

Po przerwie gra wyrównała się, jednak wciąż inicjatywa leżała po stronie BSF-u. W 17. minucie po dobrej zespołowej akcji nieczysto traifł w piłkę Mochel, jednak ta znalazła drogę do siatki i było 3-1. Jeszcze w tej samej minucie po kontrze trafił Dawid Kolanowski i bochnianie prowadzili trzema trafieniami. Na drugiego gola szansę chwilę później miał Marcin Łodziński, ale strzelił obok. Później jeszcze padły aż cztery bramki dla zespołu z Bochni. Do bramki kolejno trafiali Kolanowski, Mazanek, Żółądek (samobój) oraz Buczek. W międzyczasie przedłużony rzut karny miał Rachfalik, jednak bramkarz Zdrowia obronił.

BSF ABJ Bochnia - Zdrowia Garwolin 8-1 (2-1)

Mariusz Mazanek 5, 19, Jakub Rachfalik 7, Miłosz Mochel 17, Dawid Kolanowski 17, Karol Buczek 18, 23, Krzysztof Żołądek 22 (s) - Szymon Rudzki 12

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Stefaniak, Bartosz Orlik, Kacper Sobas - Jakub Rachfalik, Miłosz Mochel, Jakub Kleszcz, Kacper Paruch, Szymon Reguła, Paweł Żyłka, Mariusz Mazanek, Dawid Kolanowski, Piotr Walewski, Kacper Drożdż, Karol Buczek.

Zdrowia Garwolin: Wojciech Michalak, Dawid Wawer - Patryk Syga, Jan Kaczyński, Szymon Rudzki, Dawid Zarzycki, Jakub Duchna, Mateusz Świętulski, Krzysztof Żołądek, Marcin Łodziński, Szymon Żaczek, Sebastian Zarzycki, Kornel Zawadka, Piotr Kutwiński.

żółte kartki: Żyłka, Kleszcz.

sędziowali: Rafał Ziach, Marcin Miśta - Kamil Dulański.