R e k l a m a

Koszykówka: Minimalna przegrana w Piekarach Śląskich

-

W minioną sobotę 2 lutego bocheński zespół drugoligowych koszykarek rozegrał drugi mecz w fazie A. Wyjazdowe spotkanie w Piekarach Śląskich zakończyło się minimalną przegraną.

Początek spotkania był wręcz idealny w wykonaniu bochnianek. Pierwszą kwartę zespół MOSiR wygrał aż 20:4 (!).

Niestety w kolejnych dwóch kwartach role się odwróciły. Gospodynie pod przewodnictwem tercetu Paradowska – Cwill – Krawczyk sukcesywnie odrabiały stratę i w połowie 3 kwarty wyszły na prowadzenie. W szeregi koszykarek z Bochni wkradła się nerwowość, zaczęły popełniać zbyt dużo fauli, a rywalki skrzętnie to wykorzystały.

5 minut przed końcem zespół z Piekar prowadził już różnicą 9 punktów (56:47), ale ekipa z Bochni mocno się zmobilizowała i zaczęła szaleńczą pogoń (pierwsze skrzypce grała Aisza Buczek – 8 punktów w tym okresie gry). W efekcie bochnianki zniwelowały niemal całą stratę, ba! miały szansę wygrać całe spotkanie… Przy stanie 58:57 Contimax MOSiR miał ostatnią akcję meczu, ale niestety rzut po wejściu na kosz kapitan Gabrieli Rak okazał się minimalnie niecelny…

UKS La-Basket Piekary Śląskie – Contimax MOSiR Bochnia 58:57
(4:20, 20:10, 23:11, 11:16)

Skład/Punkty Contimax MOSiR Bochnia: Magdalena Puter 22, Aisza Buczek 20, Gabriela Rak 6, julia Natkaniec 4, Aleksandra Poradowska 2, Aleksandra Klimas 2, Julia Fortuna 1, Karolina Przybyła, Dorota Świercz, Alicja Hamuda, Kinga Ochel, Dominika Dziadoń.

Trenerzy: Maciej Starowicz, Małgorzata Misiuk

Kierownik: Rafał Sroka