Koszykówka: Wygrana bochnianek w pierwszym meczu Finału A

Tomasz STODOLNY

Występujący w 2 lidze kobiet zespół Contimax MOSiR Bochnia od zwycięstwa rozpoczął rozgrywki w drugiej części sezonu - Finale A, w którym zmierzy się w dwumeczach z czterema najlepszymi zespołami z grupy śląskiej.

Aleksandra Klimas z dorobkiem 16 pkt. (w tym 4 trafienia "za 3") była najskuteczniejszą na parkiecie zawodniczką zespołu z Bochni. Fot. archiwum

W środę bochnianki, które w rundzie zasadniczej w swojej grupie zajęły 3. miejsce, pokonały na wyjeździe ekipę Pogoni Ruda Śląska (4. miejsce w grupie I) różnicą 27 punktów.

Mosirki urwały się rywalkom pod koniec pierwszej kwarty, którą zakończyły ładnymi akcjami: najpierw "trójkę" trafiła Magda Puter, chwilę później rozgrywająca Ola Poradowska zagrała klasycznego pick'n'roll-a z Aiszą Buczek, a na dobitkę równo z syreną kończącą kwartę za trzy trafiła jeszcze Ola Klimas.

Druga kwarta była bardziej wyrównana, za to trzecia ostatecznie przesądziła o wyniku spotkania. Świetnie w tej części radziły sobie pod koszami Aisza Buczek i Karolina Przybyła, z dystansu skutecznie trafiały Ola Klimas i Magda Puter. Bochnianki bardzo dobrze pracowały w obronie (rywalki zdobyły zaledwie 7 punktów), a do wcześniej wypracowanej przewagi dorzuciły kolejne 13 punktów.

Na ostatnią kwartę podopieczne Macieja Starowicza i Małgorzaty Misiuk wychodziły z przewagą ponad 20 punktów i spokojnie mogły kontrolować spotkanie. Przewagę jeszcze powiększyły - w pewnym momencie wynosiła ona nawet 31 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 41:68.

Oprócz korzystnego końcowego wyniku cieszy jakość gry zespołu Contimax MOSiR, którą coraz przyjemniej oglądać i cały czas widać czynione postępy. Kolejny mecz bochnianki zagrają w najbliższą sobotę na wyjeździe z UKS La-Basket Piekary Śląskie, a przed własną publicznością zaprezentują się tydzień później (9 lutego) podejmując AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

KS Pogoń Ruda Śląska - Contimax MOSiR Bochnia 41:68
(11:19,14:16, 7:20, 9:13)

Punkty/skład Bochni: Klimas 16 (4x3), Puter 13, Buczek 12, Przybyła 8, Natkaniec 7 (1x3), Fortuna 5, Ochel 4, Dziadoń 2, Rak 1, Rudnik, Poradowska.

Trener: Maciej Starowicz, Małgorzata Misiuk
Kierownik: Rafał Sroka