Sport

Wspaniałe święto koszykówki w Bochni! Pół tysiąca zawodniczek z 6 krajów - ZDJĘCIA

Pod patronatem Bochnianin.pl

Tomasz STODOLNY

Przez trzy dni 34 drużyny z 6 krajów (Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Irlandii i oczywiście Polski) walczyły w pięciu kategoriach wiekowych o medale 10. edycji BOCHNIA CUP. Mecze (w sumie aż 81) rozgrywane były w czterech halach na terenie miasta. Dodatkową atrakcją były uroczysta prezentacja zespołów oraz show w wykonaniu Piotra Grabowskiego. To było prawdziwe święto koszykówki, któremu patronował Bochnianin.pl!

W Festiwalu bardzo dobrze radziły sobie gospodynie:

– złoto zdobyły bochnianki w kategorii open, wychowanki trenera Macieja Starowicza i asystującej mu Małgorzaty Misiuk
– złoto również wywalczył rocznik 2007 pod opieką trenera Krzysztofa Kierońskiego,
– brąz rocznik 2004, drużyna trenera Rafała Sroki,
– IV miejsce rocznik 2002 trener Marty Starowicz,
– VI miejsce rocznik 2005, zespół Łukasza Nabielca.

Kategoria OPEN - złoto dla bochnianek!

1. MOSiR Bochnia
2. MKS PM Tarnów
3. Ikar Niepołomice
4. Basket Ostrava

Skład MOSiR Bochnia: Julia Fortuna, Edyta Rudnik, Gabriela Rak, Aleksandra Poradowska, Dorota Świercz, Julia Natkaniec, Magdalena Puter, Kinga Ochel, Aleksandra Klimas, Alicja Hamuda, Aisza buczek, Dominika Dziadoń, Karolina Przybyła, Agnieszka Blum.

Trener Maciej Starowicz, asystent Małgorzata Misiuk.

Rocznik 2002, U17

1. MKS MOS Wrocław
2. Wisła Can – Pack Kraków
3. UKS 3 Żyrardów
4. MOSiR Bochnia
5. UKS Piłsudczyk Brzeg
6. UKS Basket Dąbrówka

Skład MOSiR Bochnia: Sara Marczyk, Emanuela Lekka, Agnieszka Krawiec, Zuzanna Kierońska, Weronika Wilk, Angelika Sarlińska, Ania Gnutek i Ola Podsiadło.

Trener: Marta Starowicz

Rocznik 2004, U15

1. SD Felix Zasavje
2. Zsíros Akadémia Kőbánya
3. MOSiR Bochnia
4. UMCS Lublin
5. Basket Ostrava
6. Fr. Mathews Cork

Skład MOSiR Bochnia U15: Katarzyna Mroczek, Wiktoria Zając, Magdalena Cabała, Gabriela Kubala, Justyna Kural, Emanuela Despet, Nikola Gałek, Nikola Więcek, Natalia Ficek, Patrycja Czaja, Amelia Gajek, Wiktoria Francuz.

Trener: Rafał Sroka.

Rocznik 2005, U14

1. UKS 3 Ż.yrardów
2. SD Felix Zasavje
3. Young Angels Kosice
4. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski
5. Wisła Can– Pack Kraków
6. MOSiR Bochnia
7. KSW Spartakus Jelenia Góra
8. ISWJ Wisła
9. SSK Basket Stara Lubovna
10. Basket Ostrava

Trener

Rocznik 2007, U-12 - złoto dla bochnianek!

1. MOSiR Bochnia I
2. SSK Basket Stara Lubovna
3. Arka Gdynia
4. KSW Spartakus Jelenia Góra
5. UKS Żak Nowy Sącz
6. Young Angels Kosice
7. ISWJ Wisła
8. MOSiR Bochnia II (poza turniejem)

Skład MOSiR Bochnia: Aleksandra Gołas, Martyna Strońska, Antonina Więcek, Patrycja Dudek, Martyna Juszczyk Weronika Gałązka,Lena Ochel, Karolina Jacak, Aleksandra Jacak, Wiktoria Dzieża,Daria Maciejasz, Magdalena Legin, Anna Więcek, Karolina Staszel.

Skład MOSiR II Bochnia: Julia Wyczesany, Katarzyna Multan, Karolina Możdżeń, Julia Tylek, Natalia Hełmecka.

Trener: Krzysztof Kieroński.

* * *

Wideo promujące wydarzenie:

Organizatorem 10 Międzynarodowego Festiwalu Koszykówki Dziewcząt BOCHNIA CUP 2019 był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni oraz Towarzystwo Sportowe MOSiR Bochnia. 

comments powered by Disqus

Najnowsze