Ręczna: Wygrana MOSiR w Kielcach

Tomasz STODOLNY

Drużyna MOSiR Bochnia wygrała w sobotę z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce różnicą trzech goli. Na ostatni mecz rundy zasadniczej bochnianie pojechali w mocno okrojonym składzie, bez kilku podstawowych zawodników, ale i tak wywiązali się z powodzeniem z roli faworyta.

Trener Marcin Bożek zabrał do Kielc tylko 10 zawodników, dając szansę dłuższych występów zawodnikom, którzy do tej pory grywali mało. Nie ryzykował wiele, bo Bochnia już wcześniej zapewniła sobie awans do grupy mistrzowskiej.

W pierwszej połowie gospodarzom szło całkiem dobrze i udało im się zdobyć nawet 5 goli przewagi (14:9 w 25 min.), ale jeszcze przed przerwą bochnianie doprowadzili do remisu. W drugiej połowie lepsza okazała się już ekipa z Bochni, która wyszła na prowadzenie w 38 minucie i nie oddała go już do ostatniego gwizdka.

AZS PŚ Kielce - MOSiR Bochnia 24:27 (15:15)

Kielce: Nawara 3, Pajączkowski 2, Rączka 7, Pawelec 1, Matuszewski 2, Żaba-Żabiński 2, Mazur 4, Kurek 2, Grdeń 1, Łuczkiewicz, Banasik, Spytek.

Karne: 4/4

Bochnia: Stopczyński 5, Wolnik 6, Leszkiewicz 2, Magiera 4, Dobrzański 3, Grech 6, Dziedzic 1, Sądowicz, Mucha, Jakubowski