Sport

BKS zebrał ponad 10 tys. zł dla Wisły Kraków

Tomasz STODOLNY

Działacze i sympatycy Bocheńskiego Klubu Sportowego zebrali w ciągu tygodnia ponad 10 tys. złotych na pomoc zmagającemu się z ogromnymi finansowymi problemami, zaprzyjaźnionemu klubowi Wisła Kraków. Pieniądze wpłaciło ponad 100 osób, trafiły już na konto kibicowskiego stowarzyszenia "Socios".

Na zdjęciu: Mecz przyjaźni BKS Bochnia - Wisła Kraków, październik 2018.

- Wiele razy BKS Bochnia zwracał się do Wisły Kraków z prośbą o pomoc w organizacji charytatywnych spotkań piłkarskich. Zawsze, gdy tylko byliśmy w potrzebie, mogliśmy liczyć na zrozumienie i wsparcie Białej Gwiazdy. Pamiętając o tym, kibice i działacze Bocheńskiego Klubu Sportowego, w czasie gdy to Wisła jest w potrzebie, wychodzą z inicjatywą wsparcia dla Białej Gwiazdy - wyjaśniono rozpoczynając akcję.

W sumie przez kilka dni udało się zebrać ponad 10 tys. złotych. Podobne zbiórki przeprowadziły lub prowadzą też inne kluby zaprzyjaźnione z Wisłą. Ale mobilizacja sympatyków z Bochni na tym tle mocno się wyróżnia.

Pieniądze zostały już przelane na konto stowarzyszenia Socios Wisła Kraków. To organizacja stworzona przez kibiców, której celem ma być szeroko rozumiane wspieranie działalności i rozwoju Wisły Kraków. - Chcemy, by każdy kto chce pomagać Wiśle mógł za naszym pośrednictwem wspierać comiesięczną składką Klub. Ustaliliśmy składki w różnych wysokościach i każdy kto zostanie Socio sam wybiera, którą składkę zamierza opłacać - czytamy na stronie organizacji.

Do stowarzyszenia należy już ponad 1000 osób - według deklaracji "Socios", każda z nich będzie miała prawo głosu i współdecydowania o przeznaczeniu zebranych pieniędzy. A jest ich w sumie już ponad 400 tys. złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze