Sport

Ręczna: Wygrana MOSiR i już pewny awans do grupy mistrzowskiej - ZDJĘCIA

Tomasz STODOLNY

We wtorek, w przedostatnim meczu rundy zasadniczej, bocheńscy szczypiorniści pokonali na własnym parkiecie SMS ZPRP Kielce, zapewniając sobie tym samym awans do grupy mistrzowskiej.

Mecz był niezwykle zacięty i choć w drugiej połowie gospodarze potrafili wypracować nawet 5-bramkową przewagę, to rywale ani na moment nie odpuszczali i do samego końca walczyli o korzystny rezultat.

- To spotkanie kosztowało nas bardzo wiele nerwów, ale zakończyło się szczęśliwie – mówi trener bochnian Marcin Bożek.

– Rzeczywiście ten mecz miał bardzo duży ciężar gatunkowy, ponieważ wygrana decydowała o pozostaniu w grupie mistrzowskiej i kontynuowaniu walki z najlepszymi zespołami z grupy A – dodaje kierownik bocheńskiej drużyny Maciej Haber.

MOSiR Bochnia – NLO SMS ZPRP Kielce 30:27 (14:11)

Bramki dla MOSiR: Dobrzański 8, Janas 7, Lubowicki 6, Dziedzic 5, Pach 2, Liszkiewicz 1, Magiera 1.
Karne 2/3

Bramki dla SMS Kielce: Leśniak 6, Brzeziński 4, Kolano 2, Czarnecki 2, Krawczyk 2, Czekaj 2, Pawłowski 2, Wniarczuk 2, Czaja 2, Gołda 1, Schabowski 1, Zacharski 1.

MOSiR Bochnia po 13 spotkaniach z 23 punktami na koncie zajmuje 3. pozycję w tabeli, za liderującą Wisłą Sandomierz (39 pkt) i zajmującym 2. miejsce Viretem Zawiercie (28 pkt).

Ostatnie spotkanie bochnianie rozegrają w najbliższą sobotę 26 stycznia na wyjeździe z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

comments powered by Disqus

Najnowsze