Sport

Młodzi piłkarze zagrają w koszulkach z logiem powiatu

tim

Podopieczni Młodzieżowego Stowarzyszenia Piłkarskiego najbliższe mecze zagrają już w koszulkach z logiem powiatu bocheńskiego. Będzie to możliwe dzięki przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni, środkom finansowym przeznaczonym na zakup ubioru dla młodych futbolistów.

Starosta Adam Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak w ubiegłym tygodniu przekazali stroje na ręce prezesa Adama Boronia i wiceprezesa Witolda Leo. Stroje zaprezentował kapitan drużyny młodzików Rafał Dziurdzia.

- Nie od dziś wiadomo, że sport jest źródłem uniwersalnych wartości i kuźnią społecznych postaw. Zajęcia sportowe stanowią mocne ogniwo w rozwoju każdego młodego człowieka, dlatego też z przyjemnością będziemy wspierać działania dążące do kształtowania wśród najmłodszych postaw sportowych i zdrowej rywalizacji – mówi starosta Adam Korta.

Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłkarskie Bochnia zostało założone w 2018 roku przez cztery szkółki piłkarskie działające na terenie powiatu bocheńskiego: SPN Fair Play, ABC Futbolu Bochnia, Zostań Piłkarzem oraz Żaczki Nowy Wiśnicz. Celem stowarzyszenia jest utworzenie wspólnych drużyn młodzieżowych (młodzików oraz trampkarzy) złożonych z najbardziej uzdolnionych zawodników wszystkich czterech akademii. Trenuje w nich w sumie ponad 400 młodych zawodników w wieku od 4 do 10 lat.

- Współpraca z powiatem jest dla nas bardzo ważna. Wierzymy że takie partnerstwo pozwoli na odpowiedni rozwój naszej wspólnej inicjatywy. Tego typu projektu, jeśli chodzi o skalę, na naszym terenie jeszcze nikt nie realizował. To pierwszy tak zorganizowany system szkolenia i selekcji dzieci trenujących piłkę nożną w naszym regionie - ocenia Adam Boroń prezes stowarzyszenia.

- W całe przedsięwzięcie zaangażowane są nie tylko 4 szkółki piłkarskie ale również BSF Bochnia, BKS Bochnia i teraz powiat bocheński. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pana Rafała Rudki, którego pomoc była nieoceniona w nawiązaniu współpracy z powiatem bocheńskim - dodaje.

comments powered by Disqus

Najnowsze